Sokan ismerik: teli orr, könynyező szem, tüsszögés, köhögés, viszkető bőr. Ezek a tünetek gyakran teszik kellemetlenné az életünket. Keresi a bűnöst? Lehet, hogy az allergia az.
Egyre agresszívabban támad
Mi az allergia?
A szervezet szokatlan, túlzott reakciója a környezetben lévő bizonyos anyagokra, allergénekre, amelyek több csoportokra oszthatók. Allergén lehet élelmiszer, gyógyszer, parazita és rovar. Allergiásak bármire lehetünk: háztartási porra, virágporra, kozmetikai szerre, élelmiszerre, mikróbákra, fémre, stb. Gyakran öröklődik, ám ez nem jelenti azt, hogy az egész család allergiás lesz. Van, aki élete folyamán „szerzi” meg. Az utóbbi időben nagyon megnőtt az allergiások száma, így lassan társadalmi problémává válik.
Hidegallergia
Évszakváltáskor sokakat kínoz a hidegallergia. A környezeti hatásokra alakul ki – hideg levegő, szél, a hőmérséklet hirtelen csökkentése, hideg ital, stb. Sújthatja a légzőszervet, s ilyenkor a beteg könnyezik, eldugul, folyik, viszket az orra, tüsszög, köhög. A bőrallergia csalánkiütés formájában jelenik meg: rengeteg apró, viszkető piros kiütés borítja el a beteg testét, mégpedig azokon a helyeken, ahol a bőr a hideggel érintkezik. Ne becsüljük le! Kivételes esetekben például, amikor az ember hideg vízben úszik, a vérnyomás hirtelen lecsökkenhet, s fulladás állhat be.
Mit kell tenni?
Jó módszer például a szervezet rendszeres edzése. Nem igényel sok energiát, sem időt. Lehetőleg tartózkodjunk gyakran friss levegőn, szellőztessünk sokszor, zuhanyozzunk hideg és meleg vízzel.
Kerülje el!
De hogyan? Egész éven át tartó kezeléssel. A 2. generációjú korszerű allergiaellenes gyógyszereknek minimális mellékhatásuk van. Nem tompítanak, nem alakul ki függőség, ám javítják a beteg életminőségét. A legutóbbi kutatások szerint az allergia elleni küzdelem egyik leghatásosabb hatóanyaga a levoceterizin. A bangkoki allergológiai világkongresszuson mutatták be a vele kapcsolatos kutatások legújabb eredményeit, összehasonlítva a 3. generációs antihisztaminikumokkal. A krónikus csalánkiütésben szenvedő betegek közül azok számoltak be állapotuk javulásáról, akik levoceterizin hatóanyagú gyógyszert szedtek. Már a kezelés első napján lényeges javulás volt tapasztalható. A súlyos tünetekkel küszködő ember tudja igazán, mit jelent végigszenvedni egy napot. Minden kis javulás óriási eredménynek számít. Nem árt megfogadni azoknak a szakembereknek a tanácsát, akik a folytonos kezelés fontosságát hangsúlyozzák.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.