A kínai orvoslás a vesét tartja a szexuális energia forrásának, az impotencia legfőbb okát a veseműködés zavarában látja.
A szexhez nagy energia kell, a kínai orvoslás kimerítő tevékenységnek tartja
A kínai étrendi előírások szerint a tojás és az édes rizs nagyon jó hatást fejt ki a szexuális energiák pótlására. Még a legszegényebb településeken is tiszteletben tartják azt, ha egy fiatal szerelmes házaspár a drága tojást üti fel reggelire. Potencianövelésre előszeretettel szolgálnak fel galamb-, vagy rigóhúst, teknősbékát vagy kígyót, rákot, melyek hatékonyságát a hagymafélék (mogyoróhagyma, újhagyma, póréhagyma) jelentősen emelik.
Indiában a tojást mézzel keverik össze, amely gyakorlatilag a magyar madártejnek felel meg. Emellett számos fűszer, mint a koriander, fahéj, szerecsendió, gyömbér szintén képes fokozni a szexuális késztetést. A gesztenye vagy a fenyőmagos kukorica vagy a vörösboros rák ínyenc élvezetet nyújt asztalnál és ágynál.
A varázslatos ginzeng
Ki ne ismerné az egyre népszerűbb ginzeng gyökeret, amelyet az ősi Kína életgyökérnek nevezett varázslatos jótékony fiatalító hatásai miatt. A férfi nemi hormon emelő hatása folytán került leginkább a figyelem előterébe. Képzeljük el, hogy ez a növény, hat-tizenöt évig képes a föld energiáit magába szívni, így talán nem alaptalan az a kínai mondás, mely szerint a ginzeng csókjától még a halott is feléled.
Egy ősi növény a férfierő növelésére
A Tribulus Terrestris növényről van szó, melyet először az ókori Görögországban, de nem elsősorban az olimpikonok izomtömeg növelésére, hanem laxativként (hashajtó), diuretikumként (vizelethajtó), tonizáló (tónusfokozó) szerként alkalmaztak. Az indiai ajurvéda medicinában leginkább szexuális potencia zavarok kezelésében használták és használják még napjainkban is.
Kínában számos betegség, úgymint vese és húgyúti megbetegedésekben (vesekövek oldásában), májbetegségekben, szív- érrendszeri betegségekben adták. Minden egyes kultúrában elterjedten a meddőség kezelésében volt jelentősége nőknél és férfiaknál egyaránt. A szófiai Kémiai Kutatóintézetben a 1980-as évek elején vizsgálták nemi potencia növelő hatását és azóta is sikeresen alkalmazzák.
Számos tudományos közlemény jelent meg arról, hogy növeli a luteinizáló hormon szintjét (az agyalapi mirigy által termelt hormon, mely a reproduktív hormon elválasztásának szabályozásáért felel), ezáltal a tesztoszteron elválasztást. Egy 1993-as indiai tanulmányban 50 férfi és nő vizsgálatára került sor. Panaszuk az volt, hogy állandó fáradtságban szenvedtek, mely miatt teljesítőképességük, koncentrációképességük csökkent. A vizsgálat eredményei szerint a Tribulus Terrestris-t szedők 45%-ánál hangulatjavulás mutatkozott, a fáradtságérzet megszűnt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.