A bőr korai öregedését és a sok esetben bőrrákot okozó káros napsugarak sokakat arra serkentettek, hogy védekezzenek a nap ellen. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy olyan krémeket kezdtek használni, amelyek lehetővé teszik, hogy hosszabb időt töltsenek a napon a leégés kockázata nélkül.
2004.
A napozószerek új jelölése
2004. január elsején lépett életbe az az új európai norma, amely 2006. január elsejei hatállyal megtiltja, hogy 50-nél nagyobb számmal jelöljék a napvédő szereket. Ez azt jelenti, hogy 2007. január elsejétől a gyógyszertárakban és specializált klinikákon az eddigi 70 vagy 100 helyett legfeljebb 50+-al lehet a krémeket jelölni.
Ez az intézkedés, amelyet a Szépségipari Vállalatok Európai Szövetsége kezdeményezett, lehetővé teszi, hogy jobban tudjunk tájékozódni az UVB sugárzás elleni védekezésre szolgáló termékek között. Tiltja az SPF 100 jelzést, amely soha nem jelentett teljes védelmet. A SPF 100 távolról sem jelenti azt, hogy a készítmény a veszélyes sugárzás 100 százalékát kiszűri.
Alacsony védelem: 2-4-6
Közepes védelem: 8-10-12
Nagy védelem: 15-20-25
Nagyon nagy védelem: 30-40-50
Legnagyobb védelem: 50 plusz
A veszélyes sugárzás elleni védekezés meghatározó tényezője a teljes UV-védelem, tehát nemcsak az UVB, hanem az UVA sugarak elleni védekezés. Nagyon fontos a krém ún. fotostabilitása, ami azt mutatja, hogy a készítmény hogyan viselkedik a bőrön bizonyos idő eltelte után. Legjobb áttekintésük a napozó krémekről a bőrgyógyászoknak van, akik a bőrtípusnak megfelelő krémet ajánlják. A védekezés részeként meg kell vizsgáltatni az anyajegyeket, legjobb digitális dermatoszkóppal, amely elemzi őket és tárolja a legfontosabb adatokat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.