A gazdák 2019 harmadik negyedévében juthatnak hozzá a pénzhez.
Zenélő traktorok
A napokban különös zene a fülemnek a távolból hallatszó, földeken dolgozó gépek zaja, és jó látni a munkába siető traktorokat is az utakon.
Lehet, hogy a gépkezelők, traktoristák nem örülnek annak, hogy nekik ebben a vírusos időszakban is van munkájuk, míg például az autóiparban dolgozók otthon ülhetnek.
Az ilyen lehangoló időszakban, amikor sehová sem lehet menni aggodalom nélkül, a kert, a földek az egyetlen hely, ahol még az ember kikapcsolódhat, feltöltődhet.
Szlovákia-szerte évek óta nem hallok mást a vállalkozóktól, tanároktól, szakemberektől, csak azt, hogy hibát követ el az ország azzal, ha csak az autóiparra épít. Bejött a jóslat…
Elgondolkodtam azon, vajon mi lenne akkor, ha az élelmiszeriparra vonatkozna az embargó? Tehát, hogy semmilyen élelmiszert nem lehetne behozni külföldről, csak azt fogyaszthatnánk, amit megtermelünk, előállítunk? A leépített állattenyésztés, a mezőgazdasági termelés, konkrétan a zöldségtermesztés visszaszorulása miatt vajon hogyan lenne képes magát eltartani az ország?
Hiba lenne azt gondolni, hogy a mezőgazdaságot érinti a jelenlegi járvány a legkevésbé. Ebbe a vírusba minden ágazat belebetegszik egy kicsit… Tény, hogy üdítő élmény munkásokat látni a földeken, mert itt kívülről az látszik, hogy ugyanúgy zajlik az élet, mint azelőtt, és ez optimizmussal tölthet el. Már csak ezért is megérdemel a mezőgazdaság egy kicsit nagyobb odafigyelést. Reméljük, hogy ez a járvány is gondolkodásra készteti majd az ország vezetőit, mire érdemes áldozni. De ez alighanem még a távoli jövő zenéje, előbb át kell vészelni valahogy a jelenlegi krízist.
Czigler Mónika
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.