Rövidlátó taktikázás

<p>Ha a kormánykoalíció azt gondolja, hogy a Fico és Kaliňák menesztésére összehívott parlamenti ülések elhalasztásával egyszerűen megúszhatja az ezzel járó kellemetlenségeket, mélységesen téved.</p>

Valójában az ellenzék malmára hajtották ezzel a vizet, amely jobb folytatást nem is remélhetett az olykor már kimúlni látszó botránynak. A koalíciós négyes rendkívüli arroganciája, amivel szóhoz sem engedi a parlamentben az ellenzéket, újabb lendületet ad az apadó kedélyeknek. Még mielőtt azonban elkezdenénk örülni, mondjuk el azt is, hogy ez leginkább a szélsőségeket (lásd Kotleba 10,7%-a), illetve a parlamenti demokrácia leépítését erősíti. A parlamenti vitafórum berekesztésével ugyanis a politika és az indulatok kiszorulnak az utcára. Ha valakinek esetleg nem lenne elég világos, a parlamentáris demokrácia lényege, hogy a politikai viták és küzdelmek a parlament mezején zajlanak, ahol adekvát teret kell biztosítani a kisebbségi (ellenzéki) véleménynek is. Nem véletlenül van a kisebbségnek is joga ahhoz, hogy rendkívüli parlamenti üléseket indítványozzon, amelyeknek természetesen rendesen le is kell folyniuk, bármennyire kellemetlen is ez a kormányoldalnak. Összehívni a gyűlést, majd megszavazni az elhalasztását arra hivatkozva, hogy az ellenzék nem egységes, a rendszer durva félreértelmezése, és a hatalom arroganciájának netovábbja. Pláne, ha ez azt jelenti, hogy Sulíknak és Matovičnak ezáltal Kotlebával kellene egyezkednie (Gál Gábor), akinek a félreállítását a koalíció top prioritásként tűzte ki. Korábban egyes jelenlegi koalíciós partnerek, konkrétan a Híd (a többi kormánypártról sajnos ebben a viszonylatban nem lehet szólni) sokkal érzékenyebb volt az ellenzék jogainak betartására, mára azonban változott a felállás, s ezzel a párt véleménye is. Csakhogy egy rendszer akkor tud működni, ha a szabályokat minden körülmények közt betartjuk, nem csak amikor az éppen megfelel nekünk. Többszörösen érvényes ez olyan esetben, ha a parlamentben ül – és erősödik – egy olyan párt, amelynek legfőbb célja a parlamenti demokrácia leépítése.Nagyon rövidlátó a koalíció részéről, ha pillanatnyi politikai érdekei apropóján ezt a tényezőt ignorálja, mert ezzel csak további érveket szolgáltat a parlamentarizmus kritikusainak.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?