Az utazások során is elofordulhatnak balesetek, betegségek, kisebb-nagyobb egészségügyi problémák, amelyekre nem árt elore felkészülni.
Nyaraljunk egészségesen!
Az utazások során is elofordulhatnak balesetek, betegségek, kisebb-nagyobb egészségügyi problémák, amelyekre nem árt elore felkészülni.
Milyen gyógyszereket vigyünk magunkkal? Természetesen egy egész gyógyszertárat nem cipelhetünk, de egy praktikusan összeállított kis házi patika nagyon hasznos távol az otthonunktól. Legyen nálunk kötszer, sebfertotleníto, ragtapasz az egyszeru sérülések ellátására. Jó, ha van kéznél egy kullancs-kiszedo csipesz is.
Az alapveto gyógyszerek nem hiányozhatnak: fájdalom- és lázcsillapító, hashajtó, szédülés- és hányinger-csillapító (repülogépen vagy autóbuszon utazóknak kincset érhet), enyhe nyugtató. Ha a kirándulásunk gasztronómiai élvezeteket kínáló túra is egyben, akkor nem árt, ha emésztést javító, puffadás gátló orvosságokkal is felszereljük magunkat. Hasgörcsökre, epegörcsre hajlamos kiránduló tartson magánál görcsoldót is, de legjobb, ha nem idegenben teszi próbára az emésztorendszerét.
Az úgynevezett inzulinos cukorbetegek feltétlenül a teljes szettet (fecskendo, tuk, borfertotleníto, vatta, vércukorméro, tesztcsíkok, szolocukor) vigyék magukkal. Ne feledjék: az utazás, a kirándulás, a városnézo séták sok kalóriát felemésztenek. Lehet, hogy a szokásos inzulinadagon változtatniuk kell. Az étrendjük kiválasztásánál idegenben is gondoljanak a kalóriatáblázatra, és számolják ki a napi beviheto kalóriamennyiséget.
A magas vérnyomásban szenvedok vigyék magukkal gyógyszereiket, és akinek van, a vérnyomásmérot is. Jó ha tudjuk: a vérnyomás aktuális értéke függ a környezetünktol, a homérséklettol, a pillanatnyi testi-lelki fáradtságtól, étkezési és italozási szokásainktól.
A dohányosok vigyázzanak: külföldön igen sok helyen tilos a dohányzás, sot egyes területeken egyenesen „blamázs”, ha valaki dohányzik. Igen jó alkalom egy nyári utazás a leszokásra.
A nyaralás kedvezo lehetoség az emberi kapcsolatok kialakítására, elmélyítésére. Ne nyugösködjünk, ne különcködjünk! Próbáljunk meg alkalmazkodni a közösséghez, keressünk barátokat, kössünk új kapcsolatokat! De vigyázat, hölgyek, urak, ezt se vigyük túlzásba, mert a nyár végén mindig megemelkedik a bor és nemi betegek száma. Az AIDS veszélye pedig nem puszta ijesztgetés, érdemes komolyan venni mindazt, amit errol – különösen alkalmi viszonyok esetén – tanít és ajánl az orvostudomány. (m-press)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.