Újra vezet az MBK Rieker

<div>Már csak egyetlen győzelem választja el az extraliga bajnoki címétől a komáromi kosarasokat, miután az MBK Rieker szombaton 88:81-re legyőzte a pozsonyi Intert az extraliga döntőjének ötödik mérkőzésén.</div><div>&nbsp;</div>

A négy győzelemig tartó sorozatban 2:2 volt az állás a szombati ötödik találkozó előtt, így mindkét fél tisztában volt vele, győzelme esetén meccslabdája lesz a bajnoki címért folyó küzdelemben. A komáromi drukkerek ezért semmit sem bíztak a véletlenre: olyan fergetes buzdítást produkáltak a negyven perc alatt (és azután is), amely mellett egész egyszerűen nem kaphat ki hazai gárda. Pluszenergia a szurkolóktól„A nézők ma hihetetlen módon besegítettek, főleg azokban a pillanatokban, amikor nem ment a játék, és az Inter felzárkózóban volt. Ez a biztatás fantasztikus támaszt jelentett a kosarasainknak, és azzal az óriási energiával, amelyet a fiúk így nyertek, hozni tudtuk a mérkőzést” – köszönte meg a drukkerek lelkesedését František Rón, a komáromiak vezetőedzője lapunknak adott nyilatkozatában.A kivételes atmoszférához természetesen az MBK Rieker játékosai is hozzájárultak: az 5. percben már 14:5-ös hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A pozsonyiak azonban nem adták fel, lassan, de biztosan csökkentették hátrányukat, a 17. percben a vezetést is átvették (36:35), s végül 43:43-as állásnál következhetett a félidei szünet. Bátor támadójáték és küzdeni tudásA folytatásban deja vu-érzése lehetett az embernek: a komáromiak nagyszerűen kezdtek, a harmadik negyed végére 73:61-re növelték az előnyüket (Lukáš Dubovskýnak a dudaszóval egyidőben elengedett sikeres hármasa után egy pillanatig valóban kérdésesnek tűnt, állja-e a sportcsarnok az elképesztő tombolást a lelátón), a pozsonyiak azonban nem adták fel, lassan de biztosan csökkentették a hátrányukat – de négy pontnál közelebb (78:74) nem jutottak, Vincent Simpson és Ján Kratochvíl hárompontosai pedig eldöntötték a meccset. „Nagyon fontos volt, hogy jól kezdtük a negyedeket. Sikerült kisebb előnyöket kialakítanunk, míg az Inter csak maximum négy pontra tudott feljönni. A játékosok megmutatták, hogy van tartásuk, hogy képesek keményen küzdeni, és támadásban is bátran próbálkoztak, ennek köszönhetően nyertünk 88:81-re” – tette hozzá Rón. A hétórai buszMialatt az MBK Riekert irányító cseh szakember ezt elmondta az Új Szónak, a szurkolók még mindig felállva ünnepelték kedvenceiket. Ekkor már senki nem törődött a fővárosiak ászával, az Interben a lelket egymaga tartó Martin Rančíkkal (pedig a meccs folyamán egy szurkoló figyelmeztette a 28 pontig jutó centert, hogy ha el akarja érni a hétórai fővárosi buszjáratot, ideje lesz a félidei szünetben elindulnia az állomásra), és a bírók is gyorsan eltűntek az öltözőfolyosón. Füttyszó még így is kijárt utóbbiaknak, nem teljesen alaptalanul: ítéleteikkel főleg az első negyedben segítették az Intert. (Olyannyira, hogy egy ideig az egész csarnok skandálva szidta a bírókat, ami pedig Komáromban igazán ritka dolog). Hibáikat alighanem maguk a játékvezetők is tudatosították, mert a továbbiakban aztán igyekeztek egy kicsit kompenzálni a hazaiaknak – akik azonban enélkül is jobbak voltak a hitehagyottnak tűnő Internél. Szerdán pedig akár a bajnoki címet is megszerezhetik Pozsonyban. (ot)