Tíz emberrel nyert a DAC Senicán

Fordulatos meccsen győzött a DAC Senicán a labdarúgó Fortuna Liga 12. fordulójának vasárnap délutáni tévés mérkőzésén. A meccs két hőse Peter Štepanovský (egy gól, két gólpassz) és Jakub Brašeň (két gól) volt.
ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS

2015. október 4. 20:37

A DAC korábban csak egyszer nyert Senicán, a két csapat egymás elleni meccsein az utóbbi évben mindig hazai győzelem született.

Ezúttal is a hazaiak kerültek előnybe, a 16. percben Jakub Hromadához került a labda, Michalík már nem tudott reagálni, és vezetett is a Senica – 1:0. Bő tíz percen belül egyenlítettek a sárga-kékek, egy hazai szabálytalanság után a bíró előnyszabályt hagyott, a labda Štepanovskýhoz került, aki laposan a hálóba lőtt – 1:1. Hét perc elteltével azonban újra a hazai drukkerek örülhettek (akiket egyébként nem nagyon lehetett hallani a lelátón, ellenben a DAC-tábor rigmusai a tévén keresztül is hangosak voltak): Hromadához került egy hosszú indítás, Tujvel kapus bénázott egyet, az érkező Kalabiška pedig kihasználta a lehetőséget – 2:1. A tavalyi szezon gólkirályának ez volt az első találata ebben az idényben.

A második félidőben a hazaiak növelhették volna az előnyüket, egy megpattant szabadrúgásra Hladík érkezett, de a labda elzúgott Tujvel kapuja előtt. Az ellentámadásból pedig egyenlített a DAC: Štepanovský passza után Brašeň a tizenhatoson belülről lőtt a hálóba – 2:2.

A 69. percben tíz emberre fogyatkoztak a vendégek, Szarka Ákos ugyanis megkapta második sárga lapját. A DAC azonban így is támadott, s mivel a Senica is próbálta megnyerni a meccset, mindkét oldalon voltak helyzetek. Davis szabadrúgásból csak a kapufát találta el, a 81. percben Polievka a bal oldalról kisodródva lőtt, de a labda a rossz irányba pörgött. Négy perccel később azonban a DAC próbálkozásai góllá értek, ismét Štepanovský passzolt Brašeňhez, aki megtolta a labdát, s a hálóba bombázott – 2:3!
A gólszerző örömében kifutott a DAC-táborhoz, és a kerítésre felkapaszkodva ünnepelt velük. A hazaiak már semmit nem tudtak kezdeni az eredménnyel, a DAC négy nyeretlen mérkőzés után győzött újra.

„Vállalom a felelősséget ezért a vereségért, mert 2:2-es állásnál emberelőnyben nagyobb kockázatot vállaltam, hiszen nyerni akartunk. Fiatal keretünk van, és sajnos gyakran mi is besegítünk az ellenfeleinknek, akik általában nem kidolgozott ziccerekből lövik a gólokat. Legközelebb már muszáj pontot szereznünk” – mondta Juraj Sabol, a Senica fiatal edzője az STV riporterének. Az erdőhátiak sorozatban harmadszor kaptak ki.

Tomislav Maric, a DAC vezetőedzője elégedetten nyilatkozott: „Minden mérkőzésre úgy futunk ki, hogy nyerni akarunk. Ez most négyszer nem sikerült, de itt a kiállítás után is tudtuk, hogy nyerhetünk. A DAC általában sok helyzetet dolgoz ki egy meccsen, és most sikerült közülük hármat is gólra váltani.” (bt)

Az elmúlt időszakban arra kértük olvasóinkat, járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez annak érdekében, hogy a jelentős költségekkel járó hiteles, megbízható hírszolgáltatást hosszú távon biztosítani tudjuk.

Köszönjük a pozitív fogadtatást. Jó érzés tudni, milyen sokan tartják fontosnak a független, magyar nyelvű újságírás fennmaradását Dél-Szlovákiában, és milyen sokan szeretik az Új Szót.

A beérkezett támogatások lehetővé tették, hogy új munkatárssal bővítsük az ujszo.com professzionális csapatát, fejlesszük szolgáltatásainkat, növeljük az ügyeletben töltött órák számát. Nagyszerű eredmény ez olyan gazdasági környezetben, ahol a fejlesztések helyett a költségek visszafogása került sok helyen célkeresztbe.

Hálásak vagyunk eddigi támogatásaikért, és kérjük, továbbra is segítsék az ujszo.com fejlesztését. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.