Sok komáromi helyzet, 1:0-ás KFC-siker

Komárom | A II. labdarúgóliga 8. forduló-jában a bajnokságban eddig rapszodikusan szereplő komáromi KFC a hétvégén keleti riválisát, a Partizán Bardejovot győzte le 1:0-ra, az utolsó percig izgalmas mérkőzésen.
Jóba Mihály

2020. szeptember 20. 18:43

komáromi focisták
Matics (lilában) lövése utat talált a bártfaiak kapujába (Karol Scholtz felvétele)

A pontszerzés a komáromiak számára létfontosságú volt, mivel a hetedik forduló után a kiesési zóna közelében, a 11. helyen álltak. A csapatok a KFC győzelme után helyet cseréltek a tabellán.

A kezdőrúgás után a Duna-partiak voltak aktívabbak, ami a 6. percben meg is hozta gyümölcsét. A felezővonal közeléből Domonkos indította meredek labdával a jól helyezkedő Maticsot, aki egy remek csellel becsapta védőjét, és jobbal pontosan megcélozta a bal alsó sarkot – 1:0.

A korai vezetés Miroslav Karhan legénységét még jobban lendületbe hozta, aminek következtében a komáromiak eldönthették volna a mérkőzés sorsát már az első félidőben. Ez azonban nem sikerült, és az utolsó sípszóig nem dőlt el a mérkőzés sorsa.

A 2020/21-es évadban hazai pályán első alkalommal pályára lépő Matics pontos labdákkal látta el a KFC támadóit. A 10. percben a nagy lendületben érkező Doktorík elé gurított, aki 22 méterről hatalmas bombával ijesztette meg a későbbiekben végig remekül védő bártfai kapust, Čikošt, de a labda elzúgott a léc felett. A 18. és 20.percben Domonkos növelhette volna a komáromiak előnyét, de az első esetben Čikoš hárított, a másodikban pedig a hazaiak középpályása 12 méterről, a mérkőzés legnagyobb ziccerét kihagyva fölé durrantott. Az első félidő utolsó negyedórájában a bártfaiak is vezettek néhány veszélyes támadást, de két gólveszélyes helyzetüket elpuskázták. A 40. percben a vendégek egy gyors hazai támadásban Tóthot rántották le. A megítélt szabadrúgást Matics mesterien ívelte be középre a felfutó Popovics fejére, aki a kapu fölé fejelt.

A szünet után a második félidő is komáromi támadásokkal folytatódott. Az első gólszerzési lehetőség egy bal oldali támadás után a 49. percben következett, amikor a második félidőben beállt Pinte jó cselek után ívelte be a labdát középre, de labdáját Tóth Gábor háttal a kapunak Čikoš kezébe emelte. Három perccel később a komáromiak hatodik szögleténél, amelyet Matics ívelt be balról, a hazaiak négyese, Saláta Kornél a bal felső sarokra fejelte, de Čikoš megint nagy bravúrral a léc fölé tolta a vinklibe tartó labdát. A második félidő második negyedórájában a Duna-partiak nyomása egyre erősödött, de a tizenhatos közelében többször is túlkombinálták a támadásaikat, s kapura lövés helyett sokszor feleslegesen passzolgattak, amit a vendégek védői rendre megállítottak.

A bártfaiak az utolsó negyedórában látható egyenlítési offenzívába kezdtek. Nagy elszántsággal támadtak, s háromszor is gólveszélyt teremtettek Leckéši kapuja közelében. A vendégek vehemens támadásai következtében a komáromiaknak nagyobb lehetőségük nyílt megszerezni a biztos győzelmet jelentő második gólt is, ami végül nem sikerült a bártfai kapus remek védései, illetve az elpuskázott gólhelyzetek következtében. A 83. percben egy bal oldali bedobás után Domonkos 30 méterről megeresztett erős, lapos lövése a bal kapufa tövéről vágódott vissza a mezőnybe, majd a 87. percben Pinte bal oldali éles lövését tenyerelte ki Čikoš a kapufa mellé. A helyzetek jobb kihasználásával a komáromiak győzelme nagyobb arányú is lehetett volna.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.