Sikeres kenyheci kezdet

kenyhec

Első nekifutásra egy jól megszervezett, sikeres futóversenyt tudhat maga mögött a Kassa-vidéki járásban fekvő Kenyhec, illetve a főszervezők: Konkoly Tamás polgármester, Danko László önkormányzati képviselő és Huszár Tibor, a helyi sportélet vezéralakja.

Kellemes időben, közel százan rajtoltak el a sportcentrum mellől a 11 km-es táv megtételére. Az erre a célra kijelölt 5,5 kilométeres útszakaszt kétszer kellett lefutniuk a versenyzőknek Kenyhec utcáin. Buzdításból, bátorító szavakból nem volt hiány, még távolabbi településekről is érkeztek nézők. A győzte Vyšná Myšľa-i Erik Repák Erik lett. Szorosan mögötte ért célba a nyitrai Michal Červeňák, harmadikként pedig a kassai Erik Onofrej végzett. A legjobb hazai versenyző a 10. helyezett Danko Ádám lett.

A versenyen a szomszédos Abaújszinai Atlétikai Kör is képviselte magát. Közülük Breznai Miroslav (34.) haladt át elsőként a célvonalon. Nevükben Ficzere Bertalan (65.), az egyesület vezetőségi tagja nyilatkozott lapunknak: „Nagyon örülök ennek a rendezvénynek, remélem, egy olyan új sorozat kezdődött el, amelynek méltó folytatása lesz. Mi, öregek évekkel ezelőtt már leraktuk az alapot.”

A Nagykaposi Futóklub két résztvevője, Vargaestók Géza és Papp Zoltán is ott voltak a mezőnyben. „Nagyon elégedettek vagyunk mindketten. Remekül végezték dolgaikat a szervezők. Ezt nem csak azért mondom, hogy dicsérjem őket, de valóban, első nekifutásra nagyon is elégedettek lehetünk” – mondta Vargaestók, a klub tiszteletbeli elnöke.

És végül a hazaiak részéről Huszár Tibor szólalt meg: „Röviden így fogalmazhatnék: jó volt, szép volt. Mindnyájan izgultunk, szervezők, versenyzők. A gratulációk, a jókivánságok és a sikerélmények azt mutatják, hogy egy év múlva ismét találkozni kell.

Eredmények

1. KENYHECI 11-ES (Kassa-vidék járás, 94 résztvevő)

1. (A kategória 1.) Erik Repák (Vyšná Myšľa) 39.09,
2. (A kategória 2.) Michal Červeňák (Nyitra) 40:54,
3. (B kategória 1.) Erik Onofrej (Kassa) 41:56…
10. (A kategória 4.) Danko Ádám 47:55,
14. (A kategória 5.) Makó Dominik 49:54,
19. (JM 1.) Varga Erik 51:24 (mindhárman kenyheciek)
88. (F kategória 7.) Lucia Godorová 1:17:22,
89. (B kategória 10.) Godora Martin 1:17:22 (mindketten migléciek)
90. (F kategória 8.) Tóth Natália 1:17:50, 91. (H kategória 5.) 1:18:33 (mindketten kenyheciek).