Polyák és Karelin nyerte a legtöbb érmet

Peking |

<p>Polyák Imre és az orosz Alekszandr Karelin nyerte a legtöbb - szám szerint négy - érmet az olimpiák kötöttfogású birkózóversenyeiben. Polyák, a Nemzet Sportolója egy arannyal és három ezüsttel, Karelin pedig - a Szovjetunió, a Független Államok Közössége és Oroszország képviseletében - három arannyal és egy ezüsttel zárta ötkarikás pályafutását.</p>

A birkózás - elsőként a kötöttfogás küzdelmei - kedden kezdődnek, a nyitónapon - Módos Péter kényszerű visszalépése miatt - nem szerepel magyar versenyző. Kötöttfogású olimpiai versenyek a számok tükrében: 8000 - ennyien férnek be a pekingi versenyeknek otthont adó agráregyetemi sportcsarnokba  203 - centiméteres a kínai Liu Te-li (Liu Deli), a mezőny legmagasabb versenyzője  150 - centiméteres a román Virgil Munteanu, a mezőny legalacsonyabb versenyzője  120 - kilogrammos kategóriában küzdenek a legnehezebbek

63 - ennyi érmet szereztek a szovjet kötöttfogású birkózók, ez olimpiai rekord

34 - ennyi aranyérmet szereztek a szovjet kötöttfogású birkózók, ez olimpiai rekord

30 - ennyi ország nyert legalább egy aranyérmet

21 - ennyi ezüstérmet szereztek a finnek, többet, mint bármely más nemzet képviselői

16 - ennyi aranyérmet szerezte a magyarok az olimpiákon

13 - ennyi éven át volt legyőzhetetlen Alekszandr Karelin

9 - a kötöttfogású birkózás egyike volt azon kilenc sportágnak, amely már az 1896-os első újkori olimpián szerepelt a programban

8 - ennyi érmet nyertek a dánok, ezzel csúcstartók az arany nélkül álló nemzetek között