Kezdésnek emlékeztetőül az alaphír: Az UEFA 2018 őszén új sorozatot indít az európai válogatottak számára Nemzetek Ligája elnevezéssel. Az új sorozat célja, hogy tovább erősítse és kiegyensúlyozottabbá tegye a nemzeti válogatottak méltán népszerű versengését. Az új verseny bevezetésével minden esztendőben lesz egy kontinens- vagy világverseny az európai csapatok számára, emellett a Nemzetek Ligájából négy csapat az Eb-kvalifikációt is kivívhatja. A Nemzetek Ligája 2018-as csoportmérkőzései után, 2019-ben rendezik meg a hagyományos Eb-selejtezőket, amelyeket a Nemzetek Ligája divízióinak elődöntői és döntői követnek majd 2020 tavaszán. A döntők győztesei szintén indulási jogot szereznek a 2020-as Európa-bajnokságra.
Arról, hogy az UEFA mennyire komolyan is veszi a sorozatot, sok mindent elmond, hogy a Nemzetek Ligája presztízsét az elmúlt két világbajnokság győztese, Németország és Franciaország összecsapása alapozta meg.
A debütáló Areola mentette meg a franciákat
A vb-n óriásit bukó német válogatott számára volt – lehetett volna – fontosabb a találkozó, de ennek ellenére a németek csak támadgattak, de fölényt nem tudtak kiharcolni, és egy gyengécske Timo Werner-lövést leszámítva egyáltalán nem voltak veszélyesek a kapura az első 45 percben.
A második félidő nagyobb tempóban kezdődött, ám ez is a vendégeknek volt köszönhető. Az 50. percben Antoine Griezmann teljesen zavartalanul lőtt a tizenhatos vonaláról, Neuernek csak másodjára sikerült megfognia a labdát. A németek játékából hiányzott az ötlet, a sebesség, egyedül Werner elfutásai okoztak kellemetlen pillanatokat a francia védelemnek. A 65. percben sikerült végigvinniük egy kontrát, Matthias Ginter passza után Marco Reus lőtt kapura kapásból, de a francia válogatottban debütáló Alphonse Areola védeni tudott.
A jelenet viszont mintha felrázta volna a hazaiakat, mert innentől kezdve a francia kapus pillanatai jöttek. Előbb Mats Hummels lövését védte, majd pár perccel később Ginter közeli fejesét ütötte ki bravúrral. A németek ekkor már egyértelműen uralták a meccset, és gólokkal vezethettek volna, ha nincs Areola. Az utolsó negyedórában egyik csapat előtt sem adódott lehetőség a gólszerzésre (mondjuk a 92. percben Antonio Rüdigernek majdnem sikerült öngólt rúgnia), így maradt a 0–0, aminek – látva a második félidőt – a franciák örülhettek jobban.
„Az eredménnyel és a mutatott játékkal is együtt tudok élni” – értékelt röviden Joachim Löw német kapitány. „Többször elmondtam már, hogy a fiatalabb játékosok beépítése egy hosszabb folyamat, nem megy egyik napról a másikra. Most is láthattuk, hogy az olyan védők, mint Mats Hummels és Jerome Boateng, vagy akár egy rutinos középpályás, mint Toni Kroos, mennyire fontos a csapat számára. Az ilyen játékosoknak ott kell lenniük a pályán, hogy a tapasztalatukkal segítsék a válogatott eredményességét” – fogalmazott Löw.
A fiatal játékosok beépítése központi téma Németországban, mióta a Manchester City sztárja, Leroy Sané kimaradt a vb-keretből. A szélső támadó ezúttal is idő előtt elhagyta a csapatot.
„A Joachim Löwvel való pénteki megbeszélés után személyes okokra hivatkozva Sané távozott a nemzeti csapat müncheni szállásáról” – olvashattuk a Német Labdarúgó-szövetség (DFB) Twitter-oldalán. Bár a közösségi médiában szárnyra kapott az is, hogy Mesut Özil után Leroy Sané lesz a következő futballista, aki távol marad a válogatottól, a német Bild szerint más oka van a Manchester City-játékos hiányzásának. Sané kedvese, Candice Brook ugyanis nemrég életet adott a pár első gyermekének – az örömhírt a játékos is megerősítette. A német lap szerint emiatt távozott a válogatott müncheni szállásáról a 22 éves játékos.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.