NHL – A Penguins nyert, de elvesztette Malkint

Detroit |

<p>A Pittsburgh Penguins ugyan 4-1-re győzött a Detroit Red Wings vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szombati játéknapján, de sérülés miatt elvesztette két kulcsjátékosát, egyet pedig kizártak a találkozóról.</p>

A Pingvineknél az orosz Jevgenyij Malkin egy góllal és két gólpasszal vette ki a részét a sikerből, ezzel megszerezte karrierje 600. pontját, később aztán egy kiváló szerelési kísérlete után bal lábával szerencsétlenül csapódott a palánknak, így nem tudta folytatni a meccset. A vendégek legjobb védője, Kris Letang pedig már a bemelegítés során megsérült, így ő jégre se lépett végül, míg egy másik védőt, Deryk Engellandot kizárták az első harmadban, mert szabálytalanul ütközött a hazaiak támadójával, Justin Abdelkaderrel, aki szintén nem tudta folytatni az összecsapást.     A Toronto Maple Leafs 2003 februárja, azaz több mint tíz év után győzte le ismét a Chicago Blackhawks együttesét.     A 2011-es döntő résztvevőinek csatáján a Vancouver Canucks simán, 6-2-re verte a vendég Boston Bruins gárdáját.     Eredmények:New York Islanders-Montreal Canadiens 0-1 - hosszabbítás utánNashville Predators-San Jose Sharks 3-2Colorado Avalanche-Minnesota Wild 1-2 - szétlövésselBuffalo Sabres-Calgary Flames 1-2 - hosszabbítás utánVancouver Canucks-Boston Bruins 6-2New Jersey Devils-Tampa Bay Lightning 3-0Ottawa Senators-Los Angeles Kings 2-5Winnipeg Jets-Dallas Stars 4-6Toronto Maple Leafs-Chicago Blackhawks 7-3Detroit Red Wings-Pittsburgh Penguins 1-4Columbus Blue Jackets-St. Louis Blues 3-4 - hosszabbítás utánPhoenix Coyotes-Carolina Hurricanes 1-3