NHL

Florida. Remekül sikerült az új floridai edző bemutatkozása, a Panthers ugyanis hazai pályán 4:0-ra elgázolta a Tampa Bay Lightning együttesét.

Florida. Remekül sikerült az új floridai edző bemutatkozása, a Panthers ugyanis hazai pályán 4:0-ra elgázolta a Tampa Bay Lightning együttesét. Az észak-amerikai profi jégkorongliga legutóbbi játéknapjának meglepetését azért ez jelentette, mert a Florida éppen azért menesztette Mike Keenant, mert együttese idén 15 forduló alatt csupán ötször tudott nyerni, így a 15 csapatos Keleti főcsoport 13. helyén állt. Az edző most az a Rick Dudley, aki egyébként „másodállásban” a klub főigazgatói posztját is betölti, s aki mellesleg 1999 és 2001 között éppen a Tampa Bay együttesénél dolgozott. A 4:0-ás sikerből Roberto Luongo 26 védéssel vette ki részét, idei első shutoutját produkálva. Dudley zsinórban az ötödik olyan Panthers-edző, aki győzelemmel debütált, előtte ezt Duane Sutter, Terry Murray, Bryan Murray és a vasárnap menesztett Keenan is eljátszotta már. Nem kapott gólt a Minnesota Wild sem, amely Zoltoks találatával 1:0-ra nyert. A kapuban Dwayne Roloson 29-szer hárított bravúrral, pályafutása 13. kapott gól nélküli mérkőzését abszolválta.

Eredmények: Boston–Edmonton 4:3 (1:0, 3:1, 0:2), gólütők: Bergeron, Lapointe, Thornton, McCarthy, illetve Stoll, Torres, Horcoff.

Montreal–Columbus 1:1, hosszabbítás után (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0), g.: Ryder, illteve Nash; Philadelphia– NY Islanders 2:1 (1:0, 1:1, 0:0), g.: Roenick, Recchi, illetve Aucoin.

Atlanta–Ottawa 3:5 (2:2, 1:1, 0:2), g.: Petrovický, Robitaille, Tremblay, illetve Alfredsson, Schaefer, Smo-linski 2, Havlát.

Florida–Tampa Bay 4:0 (2:0, 0:0, 2:0), g.: Hagman, Lilja, Bednář, V. Bure;

Minnesota–Vancouver 1:0 (0:0, 0:0, 1:0), g.: Zoltoks.

San Jose–Colorado 3:4 (1:0, 1:2, 1:2), g.: Primeau, Sturm, Marleau, illetve Morris, Hejduk, Sakic, Selänne.

2. Colorado 15 9 1 0 5 51:40 19

3. Minnesota 16 7 2 0 7 36:38 16

5. Phoenix 14 4 3 0 7 34:44 11

Az első szám a mérkőzések számát, második a győzelmek, a harmadik a döntetlenek, a negyedik a vereségeket, az ötödik a hosszabbításban elszenvedett vereségek számát jelöli, aztán a gólarány és a pontszám következik. (MTI, ČTK)