Kiesett a Wolfsburg a Bundesligából
Légiósok: Baráth góllal zárta az idényt, Dárdaiék kiestek
Dárdai Bence és Denis Vavro csapata, a Wolfsburg elbukta az osztályozót, szlovák gólkirálya lett a lengyel élvonalnak. Körképünk.
Véget ért a Premier League szezonja: Szoboszlai Dominik alapembere és az idény jelentős részében a legjobbja volt a Liverpoolnak. 36 bajnokin lépett pályára, 6 gólt és 7 gólpasszt jegyzett, egyszer kiállították. Kerkez Milosnak 34 mérkőzés jutott a Poolban, két gólt szerzett, egy asszisztja van. Tóth Alex téli érkezése óta kilencszer lépett pályára Bournemouth-ban, ebből kétszer kezdőként. Martin Dúbravka a szezon hajrájáig alapember volt a kieső Burnley-ben, 35 mérkőzésen védte a kaput.
Véget ért a lengyel bajnokság is: a Lechia Gdansk szlovák támadója, Tomáš Bobček lett a gólkirály, aki 20 gólja mellé 6 gólpasszt is gyűjtött. Várhatóan elhagyja csapatát, amely kiesett az élvonalból: ugyanakkor ez csak egy ötpontos levonás miatt van így. A Lechia a nemzetközi Sportdöntőbíróságnál is próbálkozni fog fellebbezéssel. Bobček várhatóan erősebb bajnokságba igazol a nyáron.
Dárdai Bence és Denis Vavro csapata, a Wolfsburg elbukta az osztályozót, így búcsúzik a Bundesligától. A spanyol élvonaltól Martin Valjent csapata, a Mallorca búcsúzik.
Csehországban góllal és gólpasszal zárta az idényt Baráth Péter. Csapata, az Olomouc megnyerte a 7. helyért kiírt osztályozót.
Megj.: összeállításuinkban kupameccsek nem szerepelnek.
Ezt olvasta már ?
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.