KÜLFÖLDI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK

Az angol Premiership idei leggyorsabb gólja született meg a Newcastle-ben a forduló rangadóján. A középkezdés után Viduka ugratta ki remekül Smith-et, aki mindössze 28 másodperccel a meccs nyitánya után átemelte a labdát Given kapuson. A jó kezdést azonban nem követte hasonló folytatás.

Az angol Premiership idei leggyorsabb gólja született meg a Newcastle-ben a forduló rangadóján. A középkezdés után Viduka ugratta ki remekül Smith-et, aki mindössze 28 másodperccel a meccs nyitánya után átemelte a labdát Given kapuson. A jó kezdést azonban nem követte hasonló folytatás. Sőt, a félidő végén Dyer szabadrúgását a Leeds védője, Duberry védhetetlenül fejelte saját kapujának bal felső sarkába. A második félidőben aztán a hazaiak átvették a mérkőzés irányítását, majd a 60. percben Solan középre adott labdáját Dyer a 16-os vonaláról lőtte a vendégek kapujába. Tíz perccel később újabb csapás érte a Leeds csapatát. Mills felrúgta Bellamyt amiért piros lapot kapott a játékos. Innen már érezhető volt, hogy nem tud felállni a Leeds, végül Bellamy három perccel a vége előtt állította be a 3:1-es végeredményt. Fokozatosan magára talál az Ipswich, amely ismét győzött. A Derby a 24. perctől Grenet kiállítása után tíz emberrel játszott és várhatóan vereséget szenvedett Birminghamban. A brazil játékosok góljai után sikerült idegenben győznie a párizsiaknak. A Marseillnek ismét nem sikerült győznie, annak ellenére, hogy az első félidő után két góllal vezetett. Spanyolországban Bilbaóban baszk rangadót bonyolítottak le. A hazaiaknak Tiko két góljával sikerült kilenc év után ismét legyőzniük a San Sebastiant.ANGLIA – 22. forduló: Aston Villa-Derby 2:1, góllövők: Vassell (12.), Angel (26.), illetve Powell (23.); Blackburn-Charlton 4:1, g.: Tugay (5.), Cole (45.), Hignett (85.), Jansen (89.), ill. Euell(53.); Bolton-Chelsea 2:2, g.: Ricketts (56.), Nolan (79.), ill. Gudjohnsen (53.), Forssell(65.); Everton-Sunderland 1:0, g.: Blomqvist (27.), Stanislav Varga a vendégeknél végigjátszotta a találkozót; Fulham-Middlesbrough 2:1, g.: Saha (40.), Marlet (45.), ill. Cooper(8.); Németh Szilárd (Middlesbrough) a 77. perctől játszott; Ipswich-Tottenham 2:1, g.: Bent (12.), McGreal (81.), ill. Poyet (58.); Newcastle-Leeds 3:1, g.: Duberry (44.-öngól), Dyer (60.), Bellamy (89.), ill. Smith (1.); West Ham-Leicester 1:0, g.: Di Canio(36.); Southampton-Manchester Utd. 1:3, g.: Beattie (3.), ill. Van Nistelrooy (13.), Beckham (43.), Solskjaer (63.); Arsenal-Liverpool 1:1, g.: Ljunberg (62.), ill. Riise(68.).FRANCIAORSZÁG – 21. forduló: Rennes-Paris SG 1:2, góllövők: Le Roux (72.), illetve Ronaldinho (19.), Alex (45.); Marseille-Bastia 2:2, g.: Alfonso (6.), Rivera (34.), ill. Dieuze (54.), Essien(69.); Monaco-Lorient 1:0, g.: Gallardo(74.); Nantes-Guingamp 2:0, g.: Moldovan (61.), Armand (80.); Sochaux-Montpellier 0:1, g.: Barbosa(18.); Lille-Lens 0:1, g.: El-Hadji (57.). Az Auxerre-Bordeaux, Metz-Sedan és a Lyon-Troyes találkozókat a jeges pályák miatt elhalasztották.OLASZORSZÁG –18. forduló: Atalanta-Bologna 2:2, g.: Doni (10.), Olive (41.), ill. Berretta (23.), Brioschi (89.); AC Milan-Brescia 0:0; Chievo-Fiorentina 2:2, g.: Corini (45.), D’Anna (84.), ill. Nuno Gomes (12.), Adriano (90.); Venezia-Juventus 1:2, g.: Magallenes (56.), ill. Trezeguet (5.), Iuliano (73.); Piacenza-Lazio 1:0, g.: Hübner (47.); Parma-Lecce 1:1, g.: Djeto- (54.), ill. Konan (88.); AC Torino-Udinese 3:1, g.: Lucarelli (28., 78.), Maspero (64.), ill. Taquinta (45.); AS Roma-Verona 3:2, g.: Assuncao (54.), Cassano (62.), Batistuta (90.), ill. Mut- (45., 53.).SPANYOLORSZÁG – 20. forduló: Bilbao-San Sebastian 2:1, góllövők: Tiko (39., 59.), illetve De Pedro (45.); Villarreal-Vallecano 1:1, g.: Fernandez (64.), ill. Quevedo (90.), B. Sevilla-Malaga 1:1, Valladolid-La Coruna 3:0, Alaves–Tenerife 1:0, Vigo–Osasuna 1:1, FC Barcelona–FC Sevilla 3:1, Zaragoza–Espanyol 0:0.BELGIUM - 18. forduló: Molenbeek-Lommel 0:1; St.Truiden-Gent 0:1; Lokeren-Lierse 2:1; Beveren-Genk 1:6; Mouscron-Aalst 6:1; Westerlo-FC Brugge 1:4; La Louviere-Beerschot 1:1; Antwerp-Anderlecht 2:2.SKÓCIA - 24. forduló: Kilmarnock-Celtic 0:2; FC Dundee-Hibernian 1:0; Hearts-Aberdeen 3:1; Motherwell-Dundee Utd. 2:0; Rangers-Livingston 3:0; St.Johnstone-Dunfermline 0:1. (dut)