Kiütéses vereség Montenegrótól

<p>A magyar válogatott 17 gólos vereséget szenvedett a montenegrói csapattól a dániai női kézilabda-világbajnokság keddi, 3. fordulójában.</p>

Németh András szövetségi kapitány együttese roppant gyengén játszott mind támadásban, mind védekezésben. Az első félidő végén már 17-9-re vezetett a londoni olimpián döntős rivális, amely a második játékrészben sem állt le, és valósággal kiütötte a magyarokat.    Szerdán 20.45 órakor a házigazda dánok következnek. Eredmény:3. forduló:A csoport (Herning):Montenegró-Magyarország 32-15 (17-9) gól: K. Bulatovic 6/1, Mehmedovicc 6, Raicevic 6, Jaukovic 4,  B. Pavicevic 3, Radicevic 3, Jovanovic 2, Lazovic 1,Ramusovic 1, illetve Görbicz 3/2, Mayer 3, Zácsik 3, Bódi 2, Kovacsics 1, Planéta 1, Szucsánszki 1, Tomori 1 A magyarok a tunéziai és a szerb csapat elleni győzelemmel, az olimpiai döntős montenegróiak a japánok elleni sikerrel és a szerbekkel szembeni döntetlennel érkeztek a csoportrangadóra.    Szucsánszki két pontatlan lövésével indult a meccs, ám Kiss a védéseivel tudott segíteni. Zácsik bődületesen nagy góljával már a magyarok vezettek, ám emberelőnyben nem tudtak meglépni. Kiegészülve a montenegróiak 1-3-ról egyenlítettek, majd a 11. percben már előnyhöz is jutottak Raicevic vezérletével.    Szekeres kiállítása alatt 6-4-re elhúzott az ellenfél, a kapitány pedig egy újabb bekapott gólt követően, a 18. percben időt kért. Több poszton csere történt, Tomori pedig hatperces gólcsendet tört meg, de így sem mászott ki a gödörből együttese. A 22. percben Radicevic révén már 10-5 volt az állás, ráadásul csapata emberhátrányban kétszer is betalált. Mivel a támadójáték is halovány volt, Németh András még egyszer kénytelen volt időt kérni (27. perc: 13-7). A szünetig nem sikerült rendezni a sorokat.    A folytatásban gyorsan kétszámjegyű lett a különbség (19-9), ekkor már Bíró állt a kapuban. Öt percet kellett várni az első magyar gólra a szünet után. Emberelőnyben sem tudott betalálni a mélyen tudása alatt játszó válogatott, és erejéből csak arra tellett, hogy tartsa a közel tízgólos hátrányát.     A kapitány hiába forgatta csapatát, cserélt sokat, nem állt össze egy versenyképes sor, így a vége súlyos vereség lett.    A házigazda dánok ellen szerdán ugyanilyen nehéznek ígérkezik az összecsapás. Két vereséggel azonban már az olimpiai kvalifikáció szempontjából sorsdöntő nyolcaddöntőben is nehéz ellenfél jöhet. Korábban:Japán-Tunézia 31-21 (13-9)    később:Dánia-Szerbia 20.45