Kikapott Rózsahegyen a DAC, elúszott a kupadöntő

A labdarúgó Slovnaft Cupa elődöntőjének második mérkőzésén a Ružomberok hazai pályán 3:0-ra legyőzte a DAC csapatát, így összesítésben 4:1-el bejutott a kupadöntőbe, ahol a Slovan lesz az ellenfele.
Mészáros György

2020. június 24. 20:18

DAC
- Somogyi Tibor felvétele

Igaz, hogy a rózsahegyi stadionban nem engedték be a dunaszerdahelyi szurkolókat, de odakint a stadion mellett bizony hallatták a hangjukat a DAC-szurkolók, sőt sárga-kék füstfelhőt eregettek és nagy zászlókat lengettek a rózsahegyi kora estében, így kölcsönözve némi hangulatot a meccsnek. A stadionban lévő 365 hazai szurkoló sem maradt le, így a koronavírus-járvány után igazán először volt meccshangulat.

A DAC kezdője a Bernd Storck alatt már megszokott formáció volt: Jedlička-Blackmann, Simic, Kružliak, Davis – Schäfer, Vida, Balic – Divkovic, Ramírez, Kalmár.

Azonnal DAC helyzettel indult a mérkőzés. A második percben egy megpattanó labda Balic elé került, aki a kapu fölé emelt. Az első negyedórában nem sokat volt a hazaiaknál a labda, a sárga-kékek masszív mezőnyfölényben játszottak. A 16. percben Divkovic ugratta ki remekül Balicot a hazai tizenhatosban, de a horvát rosszul vette át, így oda lett a lehetőség. Egy perccel később Davis indult meg a szélen, a lapos beadása Divkovicot találta meg, aki a kapu mellé lőtt.

A másik oldalon Simic szinte látótávolságon kívülről csúszott oda Madleňáknak, sárga volt a jutalma. A szabadrúgásból pedig megszerezték a hazaik a vezetést, Matej Madleňák csúsztatta Jedlička kapujába a labdát a 20. percben – 1:0.

A 25. percben Andrija Balic már három lövésnél tartott, igaz a kaput egyszer sem találta el.

A 36. percben Kalmár tűnt el gyanús körülmények között Macík kapuja előtt, de Smolák játékvezető sípja néma maradt. Utána nagy keveredés volt a rózsahegyiek tizenhatosában, mintha néhány játékos kezéhez is ért volna a labda, de végül a hazaiak jöhettek szabadrúgással. Davis és Ramírez kicsit meglökdöste a hazaiak kapitányát Ján Maslot, de végül lecsendesedtek a kedélyek. A következő támadásnál Kalmár indult meg, le sem tudták rántani, remekül tálalt Divkovic elé, aki ballal a kapu mellé tekert.

Öt perccel az első félidő vége előtt Vida Máté maradt lent egy ütközés után, a magyar középpályást hordágyon kellett levinni a pályáról, helyére Andrej Fábry érkezett.

Az első félidő utolsó percében Kalmár Zsolt végezhetett el remek helyről szabadrúgást, de a lövése megpattant a sorfalon és elkerülte a kaput. A sípszó előtt még Ramíreznek volt helyzete, de ő sem találta el a kaput.

A félidőben a hazaiak mestere Ján Haspra lecserélte a csallóközi Almási Lászlót. A támadó az első félidőben többször is összecsapott Kružliakkal, és az egyik ilyen párharc után be is sárgult a rózsahegyi támadó. A meccs után a fiatal játékos elismerte, a sárga miatt történt a váltás.

Az 51. percben óriási ziccert hagyott ki a hazai Martin Regáli. Egyedül vezette Martin Jedličkára a labdát, de vendégek fiatal kapusa hatalmasat védett, majd nagyon leszidta a csapattársait. Tény, a második félidő elején gyengén játszott a DAC.

Ismét Regáli került helyzetbe, ezúttal Simic mellől lőtt, de csak az oldalhálóba. A meccs ezen szakaszában sokkal veszélyesebben játszott a rózsahegyi csapat.

A hangosbemondó szerint hivatalosan 365 néző látta ahogy Divkovic méterekkel lő fölé a második félidő derekán. Nagy lehetőséget a DAC-nak nem sikerült kialakítania.

Újabb veszélyes kontra a hazaiktól: Gerec futott el a jobboldalon, tálalt az első gólt szerző Madleňák elé, ám a lövése centikkel, de elkerülte Jedlička kapuját.

Valószínűleg eldőlt. A 80. percben a csereként beálló Štefan Gerec egy tetszetős támadás után lőtt a vendégek kapujába – 2:0. Így a DAC-nak már minimum két gólt kellett volna lőnie a továbbjutáshoz.

Ramírez eresztett meg távolról egy lövést, de Macík kapus kitolta a labdát. Maradt a 2:0-s hazai vezetés. Pár perccel később a csereként beállt Sharani lőtte be élesen a labdát, de Divkovic lemaradt róla. A másik oldalon Gerec labdájáról szintúgy lemaradtak a társak.

A következő támadás azonban már eldöntötte, Lukás Kojnok beadását Gerec szerencsésen ugyan, de Jedlička mellett a kapuba pofozta – 3:0.

A hazaiak megérdemelten jutottak a döntőbe. A DAC fásultan és ötlet nélkül játszott, még a hazaiak lelkesen, tetszetős kontrákat vezetve futballoztak.

Ez volt az első mérkőzés Storck vezetése alatt, hogy a DAC gólt sem lőtt. A rózsahegyiekre júluis 8-án a Slovan vár a döntőben. A DAC pedig július 1-én találkozik a fővárosiakkal a bajnoki rangadón.

Galéria
Kikapott Rózsahegyen a DAC, elúszott a kupadöntő-1
Kikapott Rózsahegyen a DAC, elúszott a kupadöntő-2
Kikapott Rózsahegyen a DAC, elúszott a kupadöntő-3
Kikapott Rózsahegyen a DAC, elúszott a kupadöntő-4

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.