Kassai vendéggyőzelem Komáromban

Komárom |

<div>&nbsp;férfi röplabda extraliga rájátszásának 7. fordulójában a VK Spartak UJS Komárno a kassaiakat fogadta és váratlan, vereséget 3:2-es szenvedett.</div>

A vereség azért is meglepő, mert a Szlovák Kupa negyeddöntőjében Miroslav Palgut védencei mind a hazai, mind a kinti mérkőzésüket megnyerték a kelet-szlovákiaiak ellen. Ez a vereség egyben azt is jelenti, hogy a Duna-partiak a rájátszás mind a hat eddigi mérkőzésén kikaptak, s minden valószínűség szerint az elitcsoport ötödik helyéről várhatják a playoffot (a hátralevő két fordulóban az első két helyezett nyitraiakkal és eperjesiekkel találkoznak). A sors fintora, hogy a győzelem kulcsa most is a komáromiak kezében volt, de mint már annyiszor, a szoros és kulcsfontosságú helyzetekben újfent alulmaradtak. Ami a szurkolói szíveket a leginkább bántja az az, hogy a rövidített döntő szetten kívül a komáromiak minden játékrész első felében 2-3 ponttal vezettek, néha többel is, de a szettek hajrájában szaporodtak a ki nem kényszerített hibák, amelyek az ellenfél malmára hajtották a vizet. Az első szett volt a legkiegyenlítettebb játékrész, a hazaiak 12:11-ig vezettek, sőt, még 12:12 után is néhányszor, 20:20 után azonban már egyszer sem, és 22:24-es állásnál Jakubovéknak helyén volt a szívük, és az első szettlabdájukat értékesítették. Illetve hát nem is ők, hanem a hazaiak, mert a labda túlütés következében került a kassaiak alapvonalán kívülre, 22:25 – 0:1. A második szettben koncentráltan és jól is játszott a komáromi csapat. Főleg Hrušík és Ilics erős szervái tartották távol a keletieket a hálótól, akik több hibát vétettek, mint a komáromiak. A Spartak biztosan nyerte a játszmát 25:19-re – 1:1. A harmadik szettben is a komáromiak voltak a jobbak (5:2, 13:10, 19:15, 24:23), de a végjátékban megint ráijesztettek a szurkolókra. Többszöri egyenlítés után csak a harmadik szettlabdájuk talált be a Duna-partiaknak, ezzel nyerték a szettet 27:25-re – 2:1. A mérkőzés igazán a negyedik játszmában dőlt el, amelyben a játékrész feléig a komáromiak irányítottak. 13:10-es hazai vezetés után keletkezett zavar a komáromiak játékában, amiben az a megmagyarázhatatlan, hogy a kassaiak egy hajszállal sem játszottak jobban, mint korábban. A hazaiak játéka elhalványult, és az adogatástól a védekezésig minden játékelemben szaporodtak a hibák, ami a kassaiak szoros 25:22-es szettgyőzelmét hozta – 2:2. A döntő szettben 10:10-ig fej fej melletti küzdelem folyt, megint jött a szett végi elgyengülés, s a hazaiak már csak egy pontot szereztek, a kassaiak meg ötöt, s 15:11 arányban nyerték az ötödik szettet, a meccset pedig 3:2-re.JÓBA MIHÁLY