Felvidék legyőzte Székelyföldet

<p>A csereként beállt Jakus Tamás góljával megszerezte történelmi első győzelmét a felvidéki labdarúgó-válogatott, amely 1:0-ra nyert Székelyföld ellen Dunaszerdahelyen csütörtök délután.&nbsp;</p>

Magyar színekbe öltözött a DAC-stadion, hiszen két magyar válogatott lépett pályára. A kezdő sípszó előtt Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármestere, és Nagy Dávid, a Felvidéki Labdarúgó-egyesület alelnöke köszöntötte a nézőket. Ez a történelmi esemény a nézőket is vonzotta, nagyjából ezer ember látogatott ki a találkozóra – ezt a nézőszámot a pozsonyi Slovan megirigyelné.Az első félidőben a székelyföldiek több ízben is vezetést szerezhettek volna, de sem Bálint Róbert, sem pedig Bálint Rajmund nem volt eredményes. Rusznák Ádám kapusnak pedig többször kellett játékba avatkozni. A szünetben rendezték soraikat a hazaiak, a 69. percben pedig megszületett a felvidéki labdarúgó-válogatott történetének első találata. Egy kipattanó labdát a csereként beállt Jakus Tamás küldött a hálóba – 1:0. Az eredmény már nem változott, így a felvidéki válogatott megszerezte történelmi első győzelmét. Novota Zoltán alias Motyó, a felvidékiek csapatkapitánya így értékelte a mérkőzést: „Nagyon szépen köszönjük a szurkolók támogatását, munkanap ellenére is nagyon sokan kijöttek, és végig buzdítottak bennünket. A székelyföldi válogatott már több éve együtt játszik, ez meglátszott a játékukon. Mi a harmadik alkalommal találkoztunk, de a szívünket a pályán hagytunk, és ezért is győztünk. Gratulálok a csapatomnak. Remek az összmunka, mert kiváló és hozzáértő szakmai stáb irányít minket.” Ladislav Molnár, a Felvidék válogatottjának szövetségi kapitánya úgy dirigált egész mérkőzés alatt, mintha vérre menő bajnoki összecsapás volna. Végig magyarul irányította a játékosokat. „Jó mérkőzést láthattunk, a játékosok már nagyon várták ezt az összecsapást. Nagyon jól éreztem magam a kispadon, ezt a nézők is láthatták. Fantasztikus atmoszférában játszottunk, és örülök, hogy győzelemmel örvendeztettük meg a nézőket” – mondta Molnár. Álló István