Afrika Kupa - Nigéria harmadszor győzött

Johannesburg |

<p>Nigéria labdarúgó-válogatottja nyerte a Dél-afrikai Köztársaságban rendezett Afrika Kupát azzal, hogy a vasárnapi döntőben 1-0-ra legyőzte a torna meglepetéscsapatát, Burkina Faso együttesét.</p>

Afrika Kupa, döntő:

Nigéria-Burkina Faso 1-0 (1-0)     A három évvel ezelőtti világbajnokság fináléjának is otthont adó johannesburgi Futballvárosban Sunday Mba a 40. percben szerezte a győztes gólt.     Nigéria 1980 és 1994 után harmadszor nyerte a kontinensbajnokságot, míg Burkina Faso történetének legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy bejutott a döntőbe. Eddigi legjobb eredménye az 1998-as negyedik hely volt.     A két csapat január 21-én, a C csoport első fordulójában is találkozott egymással, akkor 1-1-es döntetlen született úgy, hogy Burkina Faso a 94. percben egyenlített.  A labdarúgó Afrika Kupa eddigi győztesei:1957 (helyszín: Szudán): Egyiptom  1959 (Egyiptom): Egyiptom  1962 (Etiópia): Etiópia  1963 (Ghána): Ghána  1965 (Tunézia): Ghána  1968 (Etiópia): Zaire (Kongói DK)  1970 (Szudán): Szudán  1972 (Kamerun): Kongói Köztársaság  1974 (Egyiptom): Zaire (Kongói DK)  1976 (Etiópia): Marokkó  1978 (Ghána): Ghána  1980 (Nigéria): Nigéria  1982 (Líbia): Ghána  1984 (Elefántcsontpart): Kamerun  1986 (Egyiptom): Egyiptom  1988 (Marokkó): Kamerun  1990 (Algéria): Algéria  1992 (Szenegál): Elefántcsontpart  1994 (Tunézia): Nigéria  1996 (Dél-afrikai Köztársaság): Dél-afrikai Köztársaság  1998 (Burkina Faso): Egyiptom  2000 (Ghána és Nigéria): Kamerun 2002 (Mali): Kamerun 2004 (Tunézia): Tunézia 2006 (Egyiptom): Egyiptom 2008 (Ghána): Egyiptom 2010 (Angola): Egyiptom2012 (Gabon és Egyenlítői-Guinea): Zambia2013 (Dél-afrikai Köztársaság): Nigéria     Összesen:7 győzelem: Egyiptom 4 győzelem: Ghána, Kamerun 3 győzelem: Nigéria2 győzelem: Kongói Demokratikus Köztársaság (mindkétszer Zaireként) 1 győzelem: Algéria, Kongói Köztársaság, Etiópia, Elefántcsontpart, Marokkó, Dél-afrikai Köztársaság, Szudán, Tunézia, Zambia