Viszály a Magyar Koalíció Pártja komáromi alapszervezetében

Komárom |

<p>Nem csitulnak a kedélyek az MKP komáromi alapszervezetében: Andruskó Imre városi elnök úgy véli, a múlt csütörtöki tagsági gyűlés előtt néhányan határozatképtelenségre „játszottak”.</p>

Konkrét neveket is említett, Petheő Attiláét és Stubendek Lászlóét; az előbbi megjelent a gyűlésen, majd fél óra múlva távozott, utóbbi – bár többen látták a Tiszti Pavilon környékén – be se ment az épületbe.

Hány tagja van a helyi MKP-nak?
„A legutóbbi tagsági gyűlésen fontos napirendi pontokról tárgyaltunk, egyebek között szavaztunk a megyei képviselőjelöltek személyéről és a járási konferencia küldötteiről – mondta az elnök. – Egyes tagok magatartásukkal, távolmaradásukkal azt veszélyeztették, hogy Komárom egyáltalán javaslatot tehessen a megyei jelöltek személyére a szeptember 19-i járási konferencián.” Andruskó Imre tisztázta a taglétszám körüli találgatásokat is. „Jelenleg az MKP városi alapszervezetének 144 tagja van. Kilenc személynek korábban megszűnt a tagsága, mivel több mint két évén át nem fizette be a tagdíjat. A párt alapszabályával összhangban a 144-ből 27 személynek viszont ideiglenesen felfüggesztettük tagságát, mert bár fizetik a tagsági díjat, több mint két éve egyetlen gyűlésen sem jelentek meg. Ahhoz, hogy a csütörtöki ülésünk határozatképes legyen, nem a 144, hanem a 117 tag felének, azaz legalább 59 személynek kellett jelen lennie. A gyűlésen 61-en regisztrálták magukat és ugyanennyien adták le a szavazólapjaikat” – tette hozzá.

Távolmaradással nyilvánított véleményt
Petheő Attila úgy véli, Andruskó Imrének végre a komáromi magyar közösség létével kellene foglalkoznia, nem az ő személyével. „Andruskó volt az, aki a magyar egyetem ellen ágált, aki magyar alapiskolát akart bezáratni a városban, aki a komáromi vízgazdálkodási cég kiszervezését szorgalmazza, és akinek elnöksége alatt morális mélypontra jutott azt MKP komáromi alapszervezete – mondta. – 35 percig voltam a gyűlés helyszínén, addig el sem kezdődött az ülés, nem volt határozatképes. Az elnöknek ekkor jeleztem, hogy a másnapi, nyelvtörvény elleni komáromi tiltakozó akcióval kapcsolatos teendők miatt el kell mennem. Ő ezt tudomásul vette. Mellesleg őt is meghívtam a rendezvényre, és bár megígérte, hogy eljön, nem jelent meg.” Stubendek László azt találja furcsának, hogy Andruskó csupán egy-két embert emelt ki azok közül, akik nem jelentek meg a gyűlésen. „Távolmaradásomat a véleménynyilvánítás egyik formájának tekintem – mondta. – Már a városi elnökség gyűlésén hangot adtam nemtetszésemnek egyes megyei képviselő-jelöltekkel kapcsolatban. Van ugyanis köztük olyan, aki kilépett az MKP városi testületének frakciójából, egy másik illető pedig a Hídhoz kapcsolódó tevékenységet folytatott, aláírásokat gyűjtött az új párt számára.”

Megyei képviselő-jelöltek
Az MKP komáromi alapszervezete négy személyt javasol a megyei önkormányzati választási listára: Szabó Bélát, Komárom alpolgármesterét, Fehér Csabát, aki korábban a Duna Menti Múzeum igazgatója volt, Kovács Pétert, a városi hivatal vezetőjét, valamint Maurovich Horváth Lajos orvost, aki 2006-ban sikertelenül pályázott a polgármesteri posztra. A jelöltekkel kapcsolatban Andruskó megjegyezte: a megye hatáskörébe tartozó egy-egy szakterülethez választottak alkalmas személyeket. „Szabó Béla, egykori tanár, aki az előző ciklusban a megyei önkormányzat pénzügyi bizottságának tagja volt, a pénzügyet és az oktatásügyet, Fehér Csaba a kultúrát, M. Horváth Lajos az egészségügyet, míg Kovács Péter a régiófejlesztést képviselné; utóbbi nemrég a régiófejlesztés és az ipari parkok témakörében szerzett doktori címet”– fejtette ki Andruskó. Szerinte az elkövetkezőkben is követni kellene azt a gyakorlatot, hogy a nyolc megyei mandátumi helyre négyre Komáromból, kettő-kettőre pedig a járás keleti és nyugati részéből javasolnak jelölteket. „Megfelelő személyeket kell állítani, hiszen nem csupán a szlovák nagykoalíció jelöltjeivel, hanem a függetlenekkel és a Híd-Most jelöltjeivel is meg kell küzdeni a megyei választások során” – mondta, majd hozzátette: ha a csütörtöki közgyűlés nem lett volna határozatképes, a választási listát véglegesítő járási kongresszusra sem tudott volna küldötteket delegálni a város. A járási közgyűlésen egyébként az alapszervezetek jelöltjein kívül bárki javasolhat jelöltet a megyei választási listára. Andruskó úgy véli, a megyei választásokon az MKP számára a Komáromi járásban a nyolc mandátum megszerzése a cél, de hét hellyel is elégedett lenne.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?