Több mint kétezer hajléktalant regisztráltak Pozsonyban

Pozsony |

<p>A novemberi számlálás eredményei nem tükrözik teljesen a fővárosban élő hajléktalanok számát. Legalább 2064 hajléktalan él a fővárosban, közülük 1780 felnőtt és 284 gyerek &ndash; derül ki novemberi számlálás eredményeiből, amelyet a napokban tett közzé a főváros.</p>

A novemberi számlálás eredményei nem tükrözik teljesen a fővárosban élő hajléktalanok számát. Legalább 2064 hajléktalan él a fővárosban, közülük 1780 felnőtt és 284 gyerek – derül ki novemberi számlálás eredményeiből, amelyet a napokban tett közzé a főváros.

Októberben és novemberben számolták meg először a Pozsonyban élő hajléktalanokat. Becslések szerint legalább 5000 ember él fedél nélkül a fővárosban, de csak a hajléktalanok felét sikerült elérni és nyilvántartásba venni. Az utcán élők több mint felének egészségi problémái és tartozásai vannak, 30 százalékuknak nincs személyi igazolványa. Az utcán és a hajléktalanszállókon 1310 embert számoltak meg, többségük férfi. A hajléktalanok 21 százaléka az utcán élt, elsősorban az 50 és 64 év közöttiek vészelték át a telet a szállón. A főváros a Munka- és Családkutató Intézettel, valamint civilszervezetekkel közösen szervezte meg a számlálást, amelyből kiderül, hogy a hajléktalanok többsége egyedül él, elvétve fordul elő, hogy párban, vagy baráttal élnek az utcán. Ružinovban, az Óvárosban és Vereknyén számolták meg a legtöbb hajléktalant. Többségük 25 és 49 év közötti. „A kutatásból kiderül, hogy a megszólított emberek 40 százaléka több mint 10 éve él az utcán. Ez bizonyítja, hogy a rendszer nem ad lehetőséget arra, hogy helyrehozzák az életüket. Ezért fontos olyan szolgáltatásokat és intézményeket kialakítani, amelyek elősegítik a hajléktalanság felszámolását, megfelelő szálláshelyet kínálnak az utcán élőknek” – mondta Nina Beňová, a Proti prúdu Polgári Társulás képviselője. A számláláskor kérdőívet is kitöltettek a hajléktalanokkal, rákérdeztek az egészségi állapotukra, arra, milyen gyakran jutnak meleg ételhez és milyenek a családi kapcsolataik. A főváros projektjének célja, hogy a szociális politika javítása céljából megismerjék az utcán élők tényleges szükségleteit.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?