<p>A Nagyszombat Megyei Önkormányzat a megyei fenntartású intézmények hatékonyabb működése érdekében központi, a megye által irányított adminisztrációs rendszer bevezetését tervezi.</p>
Százharminchat munkaerőt bocsátanának el
A megyei fenntartású intézményekből ezért összesen 136 alkalmazottat bocsátanak el.
A képviselők többsége a tervezet ellen szavazott, a megye mégis folytatja a központosítást. „A képviselők döntése számomra nem jelenti azt, hogy a tervezett folyamatot leállítjuk. Meggyőződésem, hogy ez a lépés a megye lakosainak érdekeit szolgálja” – nyilatkozott az ülés után Tibor Mikuš megyeelnök. Kérdésünkre, miért szükséges egy ilyen anyagról szavazni, ha nem veszik figyelembe a szavazás eredményét, így válaszolt: „Alapelvem, hogy mindenről, ami a hivatalban történik, tájékoztassam a képviselőket.” Mikuš hozzátette, nem elbocsátásról hanem optimalizációról van szó. A központosításra kidolgozott tervezetből kiderül, hogy a megyei önkormányzat a nagyszombati hivatalából harminc, a kulturális intézményekből tizennyolc, a szociális intézményekből tíz, az iskolákból hatvan, az útkarbantartó vállalattól nyolc személyt bocsátana el, amivel a megye 1 546 000 eurót takarítana meg évente. A megyére háruló feladatok ellátása érdekében az önkormányzat húsz új munkatárs alkalmazását tervezi.
A megyéhez tartozó galántai Kodály Zoltán Gimnázium vezetésétől kérte a megye az adminisztratív munkatársak részletes munkaköri leírását. Marsal János iskolaigazgató elmondta, amíg nem tudja, mit jelent pontosan az iskola számára a központosítás, nem foglal állást az intézkedéssel kapcsolatban. Az intézményben jelenleg három adminisztratív munkaerő dolgozik. Knapp Margit, a galántai népművelési központ igazgatója szintén azt mondta, egyelőre nem világos számára, mi lesz a centralizáció hozadéka, hogyan számolják el egyebek mellett a számlákat, az útiköltségeket, a szolgálati utakat. Véleménye szerint ha ezeket a feladatokat már nem helyben végzik, akkor várhatóan sokkal több időt és energiát igényel az adatok továbbítása Nagyszombatba. Pék László, a megyei önkormányzat oktatási bizottságának elnöke szerint nem biztos, hogy eredményt hoz a kisebb intézmények központosítása. „Az iskola bérelszámolói, könyvelői, gazdasági felelősei a munkaköri leírásukban szereplő feladatokon túl még nagyon sok mindennel foglalkoznak, egyebek közt pályázatok elszámolásával. Ezeket nem biztos, hogy központilag el lehet végezni. Az oktatási bizottságban azon leszünk, hogy konkrét javaslatot nyújtsunk be a közgyűlés elé, addigra már ismertek lesznek az iskolákból visszaküldött adatok is, tehát azokból indulhatunk ki. Csak akkor látszik majd egyértelműen, hol indokolt a létszámcsökkentés” – vélekedik Pék László megyei képviselő.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.