Négy éve alakult a köbölkúti Vadvirág

A tánc szeretete és a hagyományápolás hozta össze és kovácsolta csapattá a köbölkúti asszonyokat, akik 2012-ben megalapították a Vadvirág néptánccsoportot.KöbölkútA férfiakat nem sikerült beszervezniük, ezért repertoárjukat ehhez igazították.

A tánc szeretete és a hagyományápolás hozta össze és kovácsolta csapattá a köbölkúti asszonyokat, akik 2012-ben megalapították a Vadvirág néptánccsoportot.

Köbölkút

A férfiakat nem sikerült beszervezniük, ezért repertoárjukat ehhez igazították. Az asszonycsárdással és a karikázóval sikert sikerre halmozva járják a környékbeli falunapokat, szüreti és aratóünnepségeket, fesztiválokat.

Köbölkúton nem működött felnőtt néptánccsoport. Több mint ötven év elteltével, 2012 áprilisában alakult újjá a Csemadok Vadvirág néptánccsoportja. Vezetője Lévárdy Mónika lett. „Csoportunk több tagja régebben is bekapcsolódott más ének- és irodalmi csoportok munkájába. Mivel nagyon szeretünk táncolni, 2012 márciusában néhány találkozás után úgy döntöttünk, néptánccsoportot alapítunk. Sajnos férfiakat nem sikerült toborozni, de ez nem szegte kedvünket. Az iskolában a gyerekeknek ünnepi alkalmakra többször tanítottam be néptáncot, ezért – koreográfus híján – én lettem a csoport vezetője” – fogalmazott Lévárdy Mónika.

A Csemadok hivatalos csoportjaként 2012 áprilisától működnek. „A csoportot tizenhárman alapítottuk. Egy-két kivételtől eltekintve ma is az eredeti felállásban táncolunk. Hetente-kéthetente próbálunk. Fellépések előtt és új koreográfia gyakorlásakor gyakrabban próbálunk. Három éven át az otthonról hozott tudás és az internet segítségével tanultuk a tánclépéseket. Ezekből a kiválasztott zenére én állítottam össze a koreográfiát és a műsorszámokat. Három év alatt hat számot gyakoroltunk be. Tavaly sikeresen pályáztunk a Bethlen Gábor Alapnál, és sikerült szerződtetnünk egy koreográfust. Méhes Katának nagy köszönettel tartozunk. Az ő vezetésével sikerült összeállítanunk a Zoboraljai csúfolódók és asszonycsárdás című műsorszámot” – magyarázta a csoport vezetője. Repertoárjukban főként mátyusföldi és magyarbődi asszonycsárdások és karikázók szerepelnek.

„Táncaink és koreográfiáink közül egyet sem tudok kiemelni, mert egyformán szeretjük őket. A közönség is mindig nagy tapssal jutalmazza fellépéseinket. Már 2012-ben is minden hónapra jutott egy fellépés, és Istennek hála ez ma is így van” – jegyezte meg Lévárdy Mónika. A táncosok tehetségét bizonyítja, hogy a csoport már röviddel megalakulása után rangos elismerést kapott. „2012 őszén meghívtak bennünket a magyarországi Bábolnára, ahol minden évben kiosztják a Rákóczi Szövetség Égig érő fa magyar hagyományért díját. Nagy örömünkre ezt a díjat 2012-ben mi vehettük át. Az ott eltöltött nap és a sok dicsérő szó megerősített abban, hogy van értelme annak, amit csinálunk, és motivációt, erőt adott a folytatáshoz” – nyilatkozta Lévárdy Mónika.

Legközelebb a komáromi Klapka György Férfi Dalkört mutatjuk be.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?