Megszüntetné a minisztérium a Párkányi Körzeti Hivatalt

Párkány |

<p>A belügyminisztérium novembertől megszüntetne minden specializált helyi államigazgatási hivatalt. 23 új iroda jönne létre, a meglevő 50 körzeti hivatal járási hivatalként működne tovább &ndash; egy kivételtől eltekintve. A törvényjavaslat a Párkányi Körzeti Hivatal megszűnését jelentené.</p>

„A Párkányi Körzeti Hivatal megszüntetésének lehetősége – másik három körzeti hivatallal együtt – már az előző kormány ideje alatt is felmerült. 2011-ben néhány nap alatt közel 12 ezren írták alá azt a petíciót, amelyben a tervezet ellen tiltakoztunk. Ezek az ívek ma is megvannak, és hamarosan elküldjük őket a belügyi tárcának” – fogalmazott Farkas Iván, az MKP alelnöke.

A hivatal megszűnése 36 ezer embert érintene. A régió lakosainak 50 kilométert kellene utazniuk a járási székhelyre. Helemba, Bény, Kiskeszi és Ipolyszalka esetében ez a táv közel 70 kilométer lenne. „A Párkányi Körzeti Hivatalt 2005-ben hoztuk létre. Az akkori koalíciós pártok mindegyike javasolhatott egy-egy helyet, ahol szükség van körzeti hivatalra. Így a párkányi mellett Bazinban, Námesztón és Ólublón is létrejöttek. A többiekkel ellentétben a párkányi kirendeltségre tett javaslatunk megalapozott volt, hiszen egyes településekről korábban 60–75 kilométert kellett utazni Érsekújvárba. A belügyi tárca javaslatát diszkriminatívnak tartjuk, mert csupán a Párkányi Körzeti Hivatalt szünteti meg, és nem minősíti át járási hivatallá” – tájékoztatott Farkas Iván. Az MKP alelnöke elmondta, a jövő héten az üggyel kapcsolatban sajtóértekezletet tartanak.

Vitkó Andrea, a Híd elnökségi tagja, párkányi önkormányzati képviselő is elfogadhatatlannak tartja a döntést. „Az illetékesek április 15-ig véleményezhetik a törvényjavaslatot. Ezért fontosnak tartom, hogy a párkányi önkormányzat is mielőbb foglaljon állást” – nyilatkozott lapunknak Vitkó Andrea. A képviselők legközelebb április 2-án üléseznek. „A Párkányi Körzeti Hivatal megszűnése több szempontból is negatívan érintené a régiót. Szabálysértési ügyeknél az érintetteknek és a tanúknak is a járási székhelyre kellene utazniuk, ami egyes falvak esetében csak átszállással oldható meg. Egyebek mellett megszűnne a körzeti anyakönyvi hivatal, a választások és esetleges népszavazások lebonyolítása is nehézkessé válna” – jegyezte meg Vitkó Andrea.
 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?