Megakadályozták egy álházasság megkötését a vágsellyei városházán, amelyért a menyasszonynak 3 ezer eurót ígértek a vőlegény nevében.
Megakadályoztak egy álházasságot előbb Tardoskedden, majd Vágsellyén
FRISSÍTÉS:
Tóth Marián, Tardoskedd polgármestere és Borbély Zoltán, a Tardoskeddi Községi Rendőrség dolgozója az eset kapcsán elmondták lapunknak, hogy miután az álházasságra kényszerített várandós nőt, egy kisgyermek édesanyját sikerült biztonságba helyezni, jelentették az ügyet a rendőrségen és kihallgatták őket. Nem kizárt, hogy akkor indult el komolyabb, átfogóbb vizsgálat a házasságközvetítők, illetve az álházasságot kötni próbálkozó külföldi állampolgárok ellen. A nő, akit házasságra kényszerítettek volna nem tardoskeddi, máshonnan érkezett a faluba, senkije sincs, ezért kiszolgáltatott. Pénzt sem kapott volna, azon nagy valószínűséggel az álházasságot közvetítők osztoztak volna.
Tardoskedden Marenčák Péter községi rendőrparancsnok nagyon sokat tett az ügy érdekében.
A házasságkötést a Migráció Elleni Küzdelem Nemzeti Egységének a közreműködésével akadályoztak meg. A Perzsa fedőnevű akció során az Ausztriában élő, török állampolgárságú 54 éves S.Y. a szelőcei 18 éves M.S.-t próbálta rávenni az álházasságra. Nem ő lett volna a vőlegény, hanem a 28 éves, ugyancsak török E.K.
Házasságközvetítésért S.Y. is busás honoráriumot kapott volna. A vágsellyei anyakönyvi hivatalba az állítólagos jegyesek beadták a kérvényt, és 2023. február 24-én 14.20 órakor megtörtént a házasságkötés. A török E.K. esetében ez már a harmadik álházassági kísérlet volt, amit S.Y. közvetített neki. Az első úgynevezett házasságot tavaly októberben Udvardon kötötte volna a török férfi, B.L. szlovák lakossal, ám a frigy végül meghiúsult. A második házasságát egy V.B. nevezetű hölggyel tervezte, ám ebben az esetben az ara valósággal elmenekült, mert kényszerítették a házasságkötésre.
A rendőrség tájékoztatása szerint L.F. és M.S. a már említett S.Y. házasságközvetítővel együtt a leendő menyasszonyt bezárták a tardoskeddi házába a kétéves kislányával együtt. Később az is kiderült, hogy a leendő ara várandós. A rendőrök tájékoztatása szerint végül a községi rendőrségnek, az anyakönyvi hivatal dolgozójának és Tóth Mariánnak, Tardoskedd polgármesterének köszönhetően a frigyre mégsem került sor.
A török állampolgárságú E.K. már Medvén van az idegenrendészeten, és el kell hagynia az országot. Az állítólagos menyasszonyokat és a házasságkötőket kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztésre ítélhetik. Embercsempészettel vádolják azt a két elkövetőt, akik a tardoskeddi anyát kényszerítették a házasságra, ami várandós nő esetében akár tizenkét évig terjedő szabadságvesztés is lehet.
A szlovák állami rendőrség dolgozói osztrák és német kollégákkal együttműködve göngyölítették fel az ügyet.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.