Két első osztály nyílik Udvardon

<p>Szímő/Udvard/Tardoskedd. Két első osztály nyílik a szímői Jedlik Ányos Alapiskolában. A beíratásra 25 iskolaköteles gyereket vittek el</p><p>a szülők.</p>

SZÁZ ILDIKÓ

Lóthi Blanka iskolaigazgató elmondta, egy első és egy nulladik, úgynevezett előkészítő osztályt szeretnének nyitni ősszel.

„Jók a tapasztalataink az előkészítő osztályt végző gyerekekkel, a hátrányos helyzetű családokból érkező tanulók sikeresen felzárkóznak a kortársaikhoz. A Jedlik Ányos Alapiskola tanulóinak csaknem hetven százaléka roma származású. Rendszerint a hivatalos beíratás után is akad néhány család, amely a mi iskolánkat választja” – mondta Lóthi Blanka. Az ősztől iskolaköteles gyerekek közül csak tizenketten látogatták a helyi óvodát, hét gyerek hátrányos helyzetű családból való. A szímői magyar iskola különlegessége, hogy kihelyezett speciális osztálya is van. Az iskola mindazt nyújtani tudja a tanulóknak, amit a városi iskolák. Udvardon tavaly nyitottak először nulladik osztályt, mert a beíratott gyerekek között több olyan is akadt, akinek szüksége volt a fejlesztésre. Dékány Marianna, a Majthényi Adolf Alapiskola igazgatója elmondta, hogy a napokban beíratott huszonhárom iskolaköteles gyerek mellé ősszel kilencen csatlakoznak az előkészítő osztályból, és 32 tanulóval már két első osztályt nyithatnak. Udvardon idén egy első osztályuk van 15 tanulóval. Az Érsekújvári járás legnagyobb községében, Tardoskedden a magyar alapiskolát 19 leendő elsős számára választották a szülők. Tóth Szilvia, a Szemerényi Károly Alapiskola igazgatója elmondta, két gyerek számára kértek halasztást, így a következő tanévben egy első osztályt nyitnak. Tardoskedden jelenleg 16 magyar elsős van.

„Nem kizárt, hogy mi is indítunk nulladik osztályt azoknak a gyerekeknek, akik több türelmet, nagyobb figyelmet igényelnek” – mondta Tóth Szilvia.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?