<p>A világ számos kultúrájából kikevert élménykoktélt adott látogatóinak a negyedik ízben megrendezett Hanna-Hanna Művészeti Találkozó és Fesztivál. A négy nap alatt a több mint ezer látogatónak számos érdekes és vonzó műsorfüzérrel kedveskedtek. Három színpadon és megannyi helyszínen zajlottak az érdekesebbnél érdekesebb rendezvények, találkozók. Nemzetközi zenekarok, DJ-k, live act-ek, színházi társulatok, néptáncosok és népművészek szórakoztatták a vízimalomhoz érkezőket.</p>
Ilyen volt a Hanna-Hanna Fesztivál
A szervezők nagyon okosan és ötletesen valósították meg a fesztivál küldetését: a spontaneitásra helyezték a hangsúlyt. Ezzel a fesztivállal bebizonyították, hogyan kell interaktívvá tenni egy rendezvényfolyamot: a szervezőbizottság csak a körülményeket és az eszközöket biztosította, a tartalmas és kreatív ötletek megvalósítását a résztvevőkre bízta. Az egész pedig egy hatalmas művészeti kavalkáddá alakult, ahol szinte mindenki megtalálhatta a számára megfelelő programot, legyen az színház, film, zene, képzőművészet vagy éppen cirkusz. Jó volt látni, ahogy különböző nemzetek tagjai, minden kultúra- és társadalombeli eltérés ellenére képesek voltak együtt tevékenykedni, és a négy nap alatt a közös hangulati elemekre helyeződött a hangsúly.
A résztvevők kipróbálhatták az egyes népi mesterségek szakmai fogásait. A kőfaragás, fafaragás, üvegfestés, korongozás és nemezelés művészete tárult elénk, de megleshettük azt is, hogyan készül egy gipsz-szobor. A Budapest Recycle Mission-nek köszönhetően megismerkedhettünk a újrahasznosítás művészi fortélyaival, valamint egy látványos kiállítással a trash-art (napirajz) képviselői is tiszteletüket tették. Más látványban sem volt hiány a fesztiválon, köszönhetően a Szabadesés, a Szegedi S8, a Fényvetők, a Bocca, a Sfeer, a KECMEC, a Fluidvisual, a Nanomonky, megaLoope és a Mao formációknak.
Előadásával nem kis meglepetést szerzett a kiskunlacházai KisKun Néptánccsoport, amely a kunsági régió néptánc hagyományait mutatta be a Kevei Betyárok zenei kíséretével, de a többségében hölgyek alkotta Gátéri Kismakkos Néptáncegyüttes is kitett magáért.
A táncnál maradva: a zenei irányzat modernkori képviselőit is dicséret illeti. Európa legalább 40 lemezlovasa tette tiszteletét a fesztiválon és állt be a pultba egy-egy szettre. De a gútai és régióbeli formációk, művészek is bemutatkozhattak. A felhőtlen szórakozás mellett a fesztivál a környezet- és természetvédelem fontosságára is felhívta a figyelmet. Környezetbarát alkalmatosságokkal próbálták minimálisra csökkenteni a nem természetes anyagok felhasználást. „Nagyon vigyázz, a világ egy hangulat” – hirdették mottójukban a fesztiválozók. Mi tagadás, nagyon különleges hangulatot teremtettek, amely elkíséri az embert a mindennapokban. A hangulat maga a varázslat. (Borka Roland)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.