A keresztes viperák marása esetén azonnal orvosi segítséget kell hívni.
Elszaporodtak a viperák Szlovákiában – ezeken a helyeken magas a kígyómarás kockázata (TÉRKÉP)
A legmérgezőbb szlovákiai kígyófaj egyedei általában a 400 és 2000 méteres tengerszint feletti magasság között, a hegyvidéki területektől kezdve az alföldekig és völgyekig szinte bárhol megtalálhatók.
A keresztes viperák március közepétől egészen őszig aktívak. Főként nappal mozognak a legtöbbet, mivel ekkortájt keresik potenciális zsákmányaikat, amelyek általában kisebb testű rágcsálók.
A hatóságok közzétettek egy áttekinthető térképet, amelyen a mérges kígyó szlovákiai előfordulása látható. Mivel védett állatról van szó, ezért elpusztítása esetén komoly pénzbírságot szabhatnak ki az elkövetőkre.
A kígyómarás a viperák esetén hányingerrel, hányással, erőteljes verejtékezéssel, hirtelen fellépő lázzal és szomjúságérzettel jár. Amennyiben kialakulnak a tünetek, azonnali orvosi segítséget kell hívni, máskülönben a mérgezés akár halálos szövődményeket is okozhat.
(ntic)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.