A Mester utcai épület három éve kihasználatlan, most megveheti a város (A szerző felvétele)
A városé lehet az egykori gútai speciális iskola épülete
A hivatalosan felbecsült ár (21 600 euró) tíz százalékáért, 2160 euróért vásárolhatja meg a belügyminisztériumtól az egykori magyar speciális alapiskola épületét a város; az ingatlan alatti és körülötte lévő terület a város tulajdonában van.
Az eladás feltétele, hogy öt évig közhasznú célokra kell használni az ingatlant. A Mester utcában található, több mint 100 éves épület három éve üresen áll, miután balesetveszélyes állapotára hivatkozva a Közegészségügyi Hivatal bezáratta. Az iskolát először ideglenesen a szabadidőközpont épületébe költöztették, az idei tanévtől pedig a Komenský szlovák alapiskolában kapott helyet. Megváltozott a státusa is, a fenntartó, a Nyitrai Járási Hivatal Oktatási Osztálya a magyar speciális iskolát a szlovák speciális alapiskolához csatolta. A város már tavaly nyáron jelezte, megvásárolná az üresen maradt épületet. A belügyminisztériummal folytatott tárgyalások eredményeként született az önkormányzat által múlt héten jóváhagyott szerződés.
„Állami vagyonról lévén szó, az idevágó jogszabály szerint a belügyi tárcának első körben más minisztériumoknak kellett felajánlania az ingatlant, és miután részükről nem volt érdeklődés iránta, versenytárgyaláson kellett volna értékesíteni – magyarázta Halász László, a városi hivatal vagyongazdálkodási osztályvezetője. – Egy esetben lehet ez alól kivételt tenni, ha a település kész megvásárolni és közhasznú célokra használni az állam számára feleslegessé vált ingatlant; ekkor van lehetőség közvetlen eladásra.” A testületi ülésen a városvezetés és a képviselők is egyetértettek abban, hogy ki kell használni ezt a kedvező lehetőséget. Felmerült viszont a kérdés, hogy öt évig fenn tudja-e tartani a közhasznú tevékenységet a város a rossz állapotú épületben, illetve, hogy konkrétan milyen tevékenységet is fognak végezni ott. Horváth Árpád polgármester válaszában kifejtette, a város által foglalkoztatott közmunkásoknak rendeznek be műhelyt, raktárt, ezzel teljesíti a város a belügyminisztérium által támasztott feltételt. Ha pedig öt éven belül olyan rossz állapotba kerül az épület, hogy időközben le kellene bontani, az ígéret szerint a belügyminisztérium beleegyezik a bontásba.
A közhasznú célt pedig teljesíteni tudjuk úgy is, ha például egy bódét helyezünk el a telken a közmunkásaink számára
– tette hozzá a polgármester. Öt év elteltével az önkormányzat szabadon rendelkezhet a területtel.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.