A nőket szívesen látjuk, de szükségünk van a férfiakra is – fogalmazott a rendőr szakma elnőiesedésével kapcsolatban az őrnagy (A szerző felvétele)
A rendőr szakmát népszerűsítették Nádszegen
A Galántai Járási Rendőrkapitányság Nádszegen szervezett toborzást, hogy népszerűsítse a rendőri szakmát a fiatalok körében. Az érdeklődők részletes tájékoztatást kaptak a felvételi kritériumokról és a munkalehetőségekről a rendőrségnél.
A Galántai Járási Rendőrkapitányság a nádszegi községi hivatalban tartott toborzást azok számára, akik érdeklődnek a rendőri szakma iránt. Négy fiatal jelent meg a találkozón, közülük három nő, egy férfi. A galántai rendőrségtől Dáša Kollárová őrnagy és Melinda Rigó főhadnagy részletesen elmondták, milyen feltételekkel lehet bekerülni a rendőrség kötelékébe, illetve a bazini rendőrségi szakközépiskolába. Az egyik feltétel, hogy 18 évnél idősebb legyen a jelentkező, de felső korhatár nincs. Szükséges továbbá, hogy az állandó lakhelye Szlovákia területén legyen, tökéletesen tudjon szlovák nyelven, legyen érettségije.
„Attól függően, hogy milyen iskolában szereztek érettségit, illetve milyen idegen nyelven beszél, az iskola elvégzése után különféle szakterületeken tudnak elhelyezkedni a rendőrségen belül a jelentkezők, előnyük lehet például azoknak, akik személy- és vagyonvédelem szakot végeztek. A legfontosabb, hogy a jelölt sikeres legyen a pszichológiai felmérésen, amely azért fontos, hogy ki lehessen szűrni az esetleges személyiségzavarokat, rejtett agressziót. Aki ezen a teszten nem megy át, az egy év múlva jelentkezhet újra, ennyi idő alatt fejlődhet annyit a személyiség, hogy legközelebb már megfelel a feltételeknek”
– magyarázta Dáša Kollárová. Rendkívül fontos, hogy a rendőrjelöltek kiváló egészségi állapotban legyenek, bármilyen sérülés, műtét, betegség kizáró ok a felvételin, amelyen orvosi kivizsgáláson is átesnek a jelentkezők. Testnevelésből különféle kritériumok vonatkoznak a nőkre és a férfiakra, amelyeket szintén teljesíteni kell a felvételin futásból, úszásból és egyéb gyakorlatokból. A rendőrakadémiára is hasonló feltételekkel lehet bekerülni, de ott ötéves egyetemi képzést kapnak a hallgatók. Melinda Rigó kifejtette, aki elkezdi a nyolc hónapig tartó szakközépiskolai képzést, máris a rendőrség alkalmazottja lesz, tehát fizetést is kap a tanulmányai alatt. Részletezte a fizetési feltételeket, egyéb juttatásokat és a karrierlehetőségeket. A próbaidő a rendőrségen 18 hónap, majd két év állami szolgálatot kell teljesíteni, amelynek a végén kiértékelést kap az egyén.
A toborzón megjelent négy fiatal közül Mészáros Rebeka lapunknak elmondta, kicsi korától az az álma, hogy rendőr legyen, így az érettségi után a bazini szakközépiskolában szeretné folytatni tanulmányait. A dunaszerdahelyi rendőrkapitányságon is már részt vett egy meghallgatáson. Az vonzza őt a rendőri szakmában, hogy szolgálja a hazáját és segítsen az embereken. Egy másik jelentkezőt kísérő édesapa ugyancsak arról számolt be, hogy a lánya egészen kicsi korától szeretne rendőr lenni, amiben a család kezdetektől támogatta. A lány jelentkezett a Pozsonyi Rendőrakadémiára, de mivel a felvételi idején éppen beteg volt, így lemaradt róla és nem volt lehetősége máskor felvételizni.
A találkozó végén a két rendőr segítségével ki is tölthették a jelentkezési lapot a jelenlévők, de ezt online formában is meg lehet tenni.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.