Régió

6 tonnányi segéllyel indultak útnak

Somorja/ Alsóörs | Ma reggel elindult a Pozsonyi Református Egyházmegye lelkipásztorai és a Somorjai Református Egyházközség presbitériuma által koordinált gyűjtési program szállítmánya.
author
Kiss Bartalos Éva

2022. március 1. 13:30

Folyamatosan tájékoztatnak az adományok gyűjtéséről (Facebook/ Srek Hivatal)
- Facebook/ Srek Hivatal

6 tonnányi segélyszállítmányt indítottak útnak a magyarországi Alsóörsről a Veszprémi Református Egyházmegye és a Pozsonyi Református Egyházmegye közreműködésével a határátkelőkhöz és a Magyar Református Szeretetszolgálat által működtetett központokhoz. A somorjai egyházközség a közösségi portálon tájékoztatott a gyűjtés elindítása utáni lépésekről. „Együtt-működünk!” – írta György András lelkipásztor, aki köszönetet mondott az eddigi felajánlásokért. A koordinált gyűjtés keretében tartós-, valamint félkész élelmiszereket, tisztálkodási és higiéniai eszközöket, tisztitószereket, takarókat, hálózsákokat, pelenkákat gyűjtenek. Várják azok jelentkezését is, akik elszállásolnák a menedékkérőket, vagy az adományok szállításában tudnak segíteni. A csallóközi református lelkészi hivatalokban gyűjtik a dobozba csomagolt adományokat, amelyek a somorjai református templomban is leadhatók naponta 17 és 19 óra között.

Támogassa az ujszo.com -ot

Úgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a „kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az ujszo.com naprakész működtetéséhez.

Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.

Támogatom
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.

Önnek ajánljuk
élelmiszer

Eltűnhet az üzletekből a hazai csirkehús

Igor Matovič

Csak kedden szavaznak Matovič leváltásáról

Boris Kollár

Kollár elítéli az újabb négy ukrán terület Oroszország általi annektálását

António Guterres
Frissítve

Guterres: veszélyes eszkalációt jelentene az ukrán régiók orosz elcsatolása

Dobosy Pál

Ketten indulnak a polgármesteri pozícióért Felsőszeliben

Új Szó

Miről ír a pénteki Új Szó?

Legfrissebb galériák
Olvasta már?
logo

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

logo 18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.