Fotó: MIT/Felice Frankel
Ultrahangos tapaszokat fejlesztettek ki, amelyek képesek feltérképezni a testet
A tapaszok minőségi képet készítenek a tüdőről, szívről és más belső szervekről is.
A Science magazinban megjelent cikk szerint a fejlesztő mérnökök egy új ultrahangos matricát fejlesztett ki, amely akkora, mint egy postai bélyeg. Az egész testet képes feltérképezni és minőséges képeket készít 48 órán át.
A matricákat jelenleg olyan eszközökre kell ragasztani, amelyek a visszavert hanghullámokat képpé alakítják. Az eszközöknek azonban már most is lehet azonnali alkalmazásuk – például a kórházi betegeknél, ahol az EKG-hoz hasonlóan a szívet figyelnék, és folyamatosan képet adhatnának a belső szervekről anélkül, hogy a technikusnak hosszú ideig a helyén kellene tartaniuk az adott készüléket.
„Elképzeléseink szerint a test különböző részeire ragasztott tapaszok kommunikálnának egy mobiltelefonnal, ahol az AI-algoritmusok igény szerint elemeznék a képeket. Néhány tapasszal a testünkön láthatnánk a szerveinket” – mondta a tanulmány vezető szerzője, Xuanhe Zhao az MIT Newsnak. Zhao elképzelései szerint a fogyasztók a készüléket a daganatok vagy a magzat méhen belüli fejlődésének nyomon követésére is használhatnák.
(refresher, science)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.