Tananyag lesz a boszorkányság Indiában

<p>Tananyag lesz a boszorkányság az indiai általános iskolákban - a hatóságok ezzel is próbálnak küzdeni azok ellen a mélyen gyökerező babonák ellen, amelyek évente számtalan áldozatot követelnek.</p>

A szegénység sújtotta területek törzsi közösségei között meglehetősen elterjedt a boszorkányságban való hit: sokszor őket okolják a nehézségekért, például az éhezésért is. Becslések szerint 2003 óta Asszámban és Nyugat-Bengáliában mintegy 750 ember, főként idős asszony esett áldozatul a boszorkányüldözéseknek - írja online kiadásában a The Times című brit napilap.

A boszorkányság tananyaggá tételét támogatók azzal érvelnek, hogy már gyerekkorban el kell kezdeni a babonák elleni küzdelmet, ha véget akarnak vetni a boszorkányüldözéseknek. A tudományos élet számos képviselője azonban úgy véli: a boszorkányüldözés valójában gazdasági jelenség, és az oktatás helyett a nyugdíj intézményének bevezetése volna a megoldás. Erre utal számos tanulmány is - a XVI-XVII. századi Európától a mai Afrikáig - amely azt mutatja, hogy a boszorkányüldözések csúcspontját mindig a terméketlen évek jelentették.

Manapság Tanzánia Meatu kerületében a gyilkosságok fele boszorkányüldözés eredménye, az áldozatok túlnyomó többsége pedig az elszegényedett háztartásokban élő idős nők közül kerül ki. Raymond Fisman, a Columbia Egyetem professzora szerint a bűnbaknak kikiáltott "boszorkányokat" valójában azért ölik meg, hogy több maradjon a többieknek.
És hogy kik lesznek az áldozatok? Nyilván azok, akik "termelőerejükhöz" képest a legtöbbet fogyasztják, vagyis a háztartások idős női tagjai. A leggyorsabb megoldás így a nyugdíj bevezetése, amellyel az idős nők gazdasági teherből bevételt termelő családtaggá válnak. Ennek a módszernek a javára írják például, hogy az 1990-es években Dél-Afrika északi területén szinte teljes egészében sikerült véget vetni a "boszorkánygyilkosságoknak". (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?