MTI-TUDÓSÍTÁSTokió.
Különleges riadó Japánban a szupertájfun miatt
MTI-TUDÓSÍTÁS
Tokió. Különleges riadót rendeltek el Japán déli részén a közelgő Neoguri szupertájfun miatt: Mijako és Okinava szigetén a hatóságok közel félmillió ember evakuálását tanácsolták.
A japán meteorológiai intézet figyelmeztetést adott ki az erős széllökések, özönvízszerű esőzések és óriási hullámok miatt, amelyek tegnap már elérték az érintett déli övezeteket. A hatóságok szerint egy halásznak nyoma veszett, amikor hajóját elsodorta az ár Kjúsú -sziget közelében.
„Kivételes helyzet van, hatalmas a veszély, és azt szeretnénk, hogy a lakosság biztonságban legyen a vihar megérkezése előtt” – közölte a meteorológiai intézet.
Az idei szezon nyolcadik tájfunjának, a Neogurinak a központja hétfőn 23 órakor mintegy 90 kilométerre északkeletre volt Mijakótól.
Mijakón és Okinaván mintegy 6800 háztartásban nincs áram – jelentette az NHK televízió. A televízió felvételein kihalt utcákat, szél hajlította fákat, letört ágakat és óriási hullámokat lehetett látni. A meteorológiai intézet szerint a hullámok magassága elérheti a 14 métert is. Tegnap valamennyi okinavai légi járatot, valamint a szigetek között közlekedő hajójáratot töröltek.
A több száz kilométer átmérőjű Neoguri óránkénti mintegy 20–25 kilométeres sebességgel haladt, a szelek sebessége elérhette az óránkénti 270 kilométert is. Az előrejelzések szerint a szélvihar Kjúsú után Honsú felé tart, és a hét folyamán Japán területének 90 százalékát érinti a rossz időjárás.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.