MTI-HÍRMadrid/Santa Clarita. Kizuhant egy spanyol vidámpark hullámvasútjából egy 18 éves izlandi fiatalember és szörnyethalt.
Baleset két vidámparkban
MTI-HÍR
Madrid/Santa Clarita. Kizuhant egy spanyol vidámpark hullámvasútjából egy 18 éves izlandi fiatalember és szörnyethalt. Az óceán túlpartján, Santa Claritában négyen könnyebben megsérültek egy másik hullámvasút-balesetben.
A spanyolországi Alicante közelében fekvő Benidorm üdülőhely Terra Mitica vidámparkjában 14 éve működik az Inferno (Pokol) nevű hullámvasút, amely egyes szakaszain 360 fokban fordul és eléri az óránként 60 kilométeres sebességet. A park tájékoztatása szerint korábban nem történt baleset, és egyelőre nem derült ki, hogy miért zuhant ki a fiú a kocsiból. A park illetékesei hangsúlyozták, hogy az Inferno teljesen biztonságos. A halálos baleset ügyében vizsgálatot indítottak a hatóságok.
A kaliforniai Santa Claritában a Six Flags Magic Mountain vidámparkban hétfőn egy faágnak ütközött a Ninja nevű hullámvasút első kocsija. A kisiklott szerelvényen négyen könnyebben megsérültek, a hat–kilenc méteres magasságból több óra alatt sikerült egyenként lehozni a tűzoltóknak a 22 utast.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.