<p>William Shakespeare szonettjeinek soha nem lett volna szabad nyilvánosságra kerülniük; a világirodalom legszebb versei között számon tartott költeményeket egy amerikai kutató szerint az író akarata ellenére publikálták, holott ő csak magáncélokra írta őket.</p>
Clinton Heylin, a Shakespeare szonettjeinek el nem mondott története (The Untold Story of Shakespeare,s Sonnets) című könyvében feltételezi, hogy a költemények "kalózkiadásban" jelentek meg. "Akkoriban gyakori volt, hogy irodalmi művek nem hivatalos másolatokban terjedtek" - mondta az NPR amerikai közrádiónak Heylin, emlékeztetve arra, hogy az 1500-as években a szellemi tulajdon fogalma ismeretlen volt és egy vállalkozó kedvű kiadónak nem kellett sok, hogy nyomdába küldjön egy nem engedélyezett kéziratot.
A szonetteket egyébként az a Thomas Thorpe adta ki először, aki rendszeresen jelentetett meg könyveket a szerző hozzájárulása nélkül.
Heylin szerint Shakespeare többek között azért akarta megtartani magának a szonetteket, mert egyes versek homoszexuális jellege nyilvánvaló: az utalások egy bizonyos "szép ifjúra" kellemetlen helyzetbe hozhatták volna őt. Éppen ezért az irodalmár úgy véli, hogy Shakespeare nemcsak, hogy nem akarta a szonetteket megjelentetni, hanem talán meg is akarta semmisíteni Thorpe kiadását.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.