Felpezsdült diákélet

Komárom. Csaknem két éve már, hogy a városban felpezsdült a diákélet. Mióta 2001 szeptemberében beindult a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem székhelyen kívüli képzése, körülbelül kétszáz fiatal kapcsolódott a helyi egyetemi élet vérkeringésébe.

Komárom. Csaknem két éve már, hogy a városban felpezsdült a diákélet. Mióta 2001 szeptemberében beindult a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem székhelyen kívüli képzése, körülbelül kétszáz fiatal kapcsolódott a helyi egyetemi élet vérkeringésébe.

A Selye János Egyetemért Alapítvány, mely elsősorban azért alakult, hogy elősegítse az említett képzés megszervezését és biztosítsa annak működését, már a pályaválasztásuk előtt megszólítja a fiatalokat. Az alapítvány célja a diákok ismereteinek a bővítése, melynek fontos hozadéka lehet a későbbi sikeres érvényesülésük. Az elképzelés idén nyáron öltött először testet Nyári Egyetem néven, melynek keretében az érdeklődők intenzív nyelv- és informatikai tanfolyamokon vehettek részt. Azt, hogy a gondolat nem volt téves, és a szervezés sem hiábavaló, tanúsítja, hogy a neves egyetemi oktatók által vezetett színvonalas előadásokon csaknem kétszáz hallgató vett részt az ország minden tájáról.

A két-, illetve háromhetes nyelvtanfolyamokon kis csoportos foglalkozások formájában folyt az oktatás angol, német és spanyol nyelvből mind kezdők, mind haladók számára. A számítástechnikai foglalkozásokon a résztvevők a weblap-készítés alapjaival ismerkedhettek meg. Ezen kívül lehetőségük nyílt az ECDL (Európai Számítógép-használói Jogosítvány) nemzetközi vizsga letételéhez szükséges ismeretek elsajátítására is. A tanfolyam ideje alatt a hallgatók bérmentve használhatták az internetet, és az egyetemi könyvtár is a rendelkezésükre állt. A szervezők a szórakoztatásról sem feledkeztek meg, esténként hangulatos összejövetelek, a filmklubban pedig rendszeres vetítések várták a kikapcsolódni vágyó fiatalokat.

Fabó Mária, a Nyári Egyetem főszervezőjének szavai szerint egy jól sikerült rendezvényről van szó, melyet jövőre mindenképpen folytatni szeretnének. Akkor már nemcsak nyelv- és informatikai, hanem egyebek között közgazdasági, mikroökönómiai, matematikai, pénzügyi, kommunikációs, brókerképző és újságírói tanfolyamok is indulnának. Lenne pedagógus-továbbképzés, illetve átképzés, egyetemi előkészítő, de a középiskolások tehetséggondozása is nagyobb szerepet kapna. (S. R.)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?