<p>Keresztelő Szent János Biblia szerinti lakhelyét, azaz Betánia történelmi városát, Palermót, valamint Cefalú és Monreale katedrálisát is világörökséggé nyilvánította pénteken az UNESCO illetékes bizottsága Bonnban zajló tanácskozásán.</p>
Betánia és Palermo is felkerült a világörökségi listára
Bonn |
Jordánia fővárosa, Ammán közelében fekvő Betánia a kereszténység egyik legfontosabb helye, amely egy domb lábánál fekszik. A Betániánál tett régészeti felfedezések a legjelentősebbek közé tartoznak Jordániában. Világörökségi címmel gazdagodott Szicília is: Palermo arab-normann része - két palota, három templom, egy katedrális és egy híd -, valamint Cefalú és Monreale katedrálisa. Az indoklás szerint a palermói királyi palota és a Zisa-palota az olasz sziget királyságkorabeli történetének emlékeit őrzik. Palermo 1130 és 1194 között volt e sokszínű királyság fővárosa. A normann uralkodók a keleti és a nyugati jegyeket ötvöző kastélyokat és templomokat építtettek, egyedülálló örökséget hagyva maguk után - fogalmazott az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetének Világörökségi Bizottsága. Első világörökségi címének örülhetett pénteken Jamaica. A karibi szigeten fekvő Blue and John Crow Mountains a természeti helyszínek között nyerte el a rangos címet. A hegység Jamaica keleti felében, egy nemzeti parkban fekszik, ott termesztik a Blue Mountain kávét, a világ egyik legdrágább kávéfajtáját. A bizottság döntött két már eddig is világörökségi címet viselő helyszín kiterjesztéséről is.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.