MTI-ÖSSZEFOGLALÓPeking/Genf. Peking indokolatlannak tartja az ENSZ Észak-Korea emberjogi helyzetéről készült jelentésében Kínát ért bírálatot.
Rémségek Kim munkatáboraiban
MTI-ÖSSZEFOGLALÓ
Peking/Genf. Peking indokolatlannak tartja az ENSZ Észak-Korea emberjogi helyzetéről készült jelentésében Kínát ért bírálatot. Hua Csun-jing, a kínai külügyminisztérium szóvivője tegnap elfogadhatatlannak nevezte azt a dokumentumban szereplő megfogalmazást, miszerint Kína akár bűnrészességgel és bűnpártolással is vádolható lenne emberiesség elleni bűncselekményekben, hiszen az országa területén elfogott menekülteket visszatoloncolja a szomszédos országba, miközben ezeket az embereket a határon túl kínzás és kivégzés fenyegeti. Az ENSZ-dokumentum szerint a rendszeres kegyetlenkedéseket és erőszakot Észak-Koreában az állambiztonsági szervek, a közbiztonsági tárca, a hadsereg, a bíróságok, a Koreai Munkapárt és az ország egyszemélyi vezetőjének (Kim Dzsong Un) irányításával követték el. Észak-Korea is visszautasította a 372 oldalas jelentésben foglaltakat, azt állítva, az abban szereplő állítások az ellenséges erők által támogatott hamisítványok.
Az ENSZ jelentése szerint a munkatáborokban nagyjából 200 ezer ember él. A táborba érkezett nőkön első lépésként egy terhességi tesztet végeznek el, aki pedig gyermeket vár, azt addig dolgoztatják és terhelik, amíg el nem vetél. Egy őr arról beszélt, hogy a biztonságiak közül voltak olyanok, akik rendszeresen megerőszakolták, majd megölték a nőket. A szemtanúk elmondása alapján az is előfordult, hogy néhány szem rizs ellopása miatt bottal vertek halálra egy gyereket és az anyját, vagy egy nő kénytelen volt a csecsemőjét egy vödörbe fojtani.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.