Kínai kivitele éves összevetésben 7,1 százalékkal 528,01 milliárd dollárra nőtt az idén az első két hónapban, a behozatala pedig 3,5 százalékkal, 402,85 milliárd dollárra emelkedett – közölte a kínai vámhatóság csütörtökön.
Nőtt Kína kivitele és behozatala az első két hónapban
Elemzők szerényebb, 1,9 százalékos exportnövekedést és 1,5 százalékos importnövekedést vártak.
A vámhatóság minden évben együtt teszi közzé a január-februári kereskedelmi számokat, hogy elkerülje az adatok torzulását a holdújév miatti egyhetes ünnepek miatt, amelyek január végén kezdődnek.
Az Egyesült Államokba irányuló kínai export 5 százalékkal, Oroszországba 12,5 százalékkal, Indiába 4,9 százalékkal, Kanadába 12,7 százalékkal, az ASEAN-országokba pedig 6 százalékkal nőtt. Eközben Japánba 9,7 százalékkal, Dél-Koreába 9,9 százalékkal, Ausztráliába 7,5 százalékkal, az Európai Unió országaiba pedig 1,3 százalékkal csökkent.
A Dél-Koreából származó kínai import 8,8 százalékkal, az ASEAN-országokból 3,3 százalékkal nőtt, miközben Japánból 5 százalékkal, az Európai Unióból 9,4 százalékkal, az Egyesült Államokból 9,7 százalékkal, Ausztráliából pedig 0,9 százalékkal csökkent.
Kína kőolajimportja 5,1 százalékkal, a kőolajtermék-behozatala 35,6 százalékkal, vasércimportja 8,1 százalékkal, gázimportja 23,6 százalékkal, a szénimportja pedig 22,9 százalékkal nőtt. A szójabab behozatala 8,8 százalékkal, ötéves mélypontra esett az idei első két hónapban éves összevetésben.
Kína külkereskedelmi többlete 125,16 milliárd dollárt volt január-februárban, ezzel meghaladta az egy évvel korábbi 103,8 milliárd dollárt.
Kína exportja tavaly 4,6 százalékkal, importja 5,5 százalékkal csökkent 823 milliárd dollár külkereskedelmi többlettel.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.