Egy nap egy fiatal amerikai nő unalmában úgy döntött, hogy eladja azokat a dolgokat, amelyeket már nem visel. Az első 200 dolláros bevétel három év alatt hat számjegyűvé nőtt.
2020-ban, amikor a Covid először lecsapott, Sophie Riegel elsőéves volt a Duke Egyetemen, így a járvány miatt tanulmányai nagy részét online kellett elvégeznie.
Annyira unatkoztam otthon, hogy elkezdtem pakolászni a szobámban. Ruhákat kerestem, amiket már nem hordtam, vagy bármit, amit eladhatnék, hogy egy kis pluszpénzhez jussak
– árulta el a CNBC-nek.
Sophie-nak így sikerült megkeresnie az első 200 dollárt. Akkoriban nagyjából heti egy ruhadarabot adott el, mivel csak a saját szekrényéből gazdálkodhatott. Később már használtruha-boltokból származó darabokat is felhasznált. Néhány héttel később már napi 50 dollárt keresett – általában pár dollárért vette, és tízért adta a darabokat.
2023-ban sikeresen lediplomázott pszichológiából, és közel 123 800 dollárt, azaz havonta több mint 10 300 dollárt keresett azzal, hogy ruhákat árult az eBayen, a Mercarin és a Poshmarkon.
Ma naponta általában tíz darabot ad el, amivel 400-500 dollárt keres
Heti 25 órát szentelek a mellékállásomnak, emellett íróként, előadóként és mentálhigiénés szakemberként is dolgozom. Ez megadja nekem a szabadságot, hogy azt csináljam, amit igazán szeretnék. Nem csak pénzügyi, hanem időbeli szabadságot jelent, hisz nem vagyok nyolcórás munkanapokhoz kötve.
A lány sikere azonban nem a véletlen műve – elárulta, hogy kezdetben sok időt töltött a trendek, márkák és platformok elemzésével. Kiderítette, hogy mely termékek hol fogynak a legjobban, hogy a lehető leggyorsabban és a legjobb áron tudja pénzzé tenni a ruhadarabokat. Azt is tudja, hogy a használtruha-boltok mikor fogynak ki az árukból, így az elsők között juthat hozzá a legjobb darabokhoz. Egyszer sikerült két dollárért megvennie egy vintage Chanel táskát, amit néhány hónappal később ezer dollárért adott el az eBayen.
Sophie mellékállása persze nem olyan könnyű, mint amilyennek az elsőre tűnhet – rengeteg időt tölt a tárgyak lefényképezésével, a fotók szerkesztésével, az online platformokon való közzétételével és katalogizálással, hogy szükség esetén gyorsan megtalálja őket a raktárában.
(trend.sk)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.