Austin. Texasban kivégeztek egy gyilkosság miatt halálra ítélt, a védelem által értelmi fogyatékosnak mondott férfit, miután a legfelsőbb bíróság ebben nem talált kifogásolnivalót. Az 54 éves Marvin Wilsont 1994-ben ítélték halálra egy 21 éves rendőrségi informátor meggyilkolása miatt.
Kivégeztek egy értelmi fogyatékost
Austin. Texasban kivégeztek egy gyilkosság miatt halálra ítélt, a védelem által értelmi fogyatékosnak mondott férfit, miután a legfelsőbb bíróság ebben nem talált kifogásolnivalót. Az 54 éves Marvin Wilsont 1994-ben ítélték halálra egy 21 éves rendőrségi informátor meggyilkolása miatt. Egy vizsgálat során megállapították, hogy Marvin Wilsonnak 61-es az intelligenciahányadosa , márpedig egyes esetekben értelmi fogyatékosnak mondják a hetvenesnél alacsonyabb IQ-val rendelkező embereket. A vádhatóság azonban arra hivatkozott, hogy más IQ-teszteken hetvenesnél magasabb hányadost mértek Wilsonnak. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.