EP: Merkel és Sarkozy választásra serkent

Berlin |

<p>Minél nagyobb részvételre szólította fel az európai polgárokat a küszöbön álló európai parlamenti választásokon a német kancellár és a francia elnök. Angela Merkel és Nicolas Sarkozy úgy vélte, hogy az erős Európa nem nélkülözheti az állampolgárok közreműködését.</p>

A német és a francia vezető a Welt am Sonntag című vasárnapi lapban megjelent közös felhívásában annak a meggyőződésnek adott hangot, hogy az Európai Unió képes lesz úrrá lenni a jelenlegi válságon, s képes lesz arra, hogy vezető szerepet töltsön be a világban.
    Merkel és Sarkozy úgy vélekedett, hogy erős Európai Unióra van szükség, amely megvédi a tagállamokat, ugyanakkor tiszteletben tartja azok sokszínűségét, s odafigyel az emberekre. A német kancellár és a francia elnök a legfontosabb feladatok között említette a gazdaságpolitika koordinálásának javítását, a hatékonyabb és korszerűbb közös agrárpolitika kialakítását, a kutatás és az innováció támogatását, s hangoztatta: közös fellépés szükséges a bevándorlás szabályozása, az energiabiztonság megvalósítása, és ettől elválaszthatatlanul az általános biztonság megszilárdítása érdekében.
    A legégetőbb kihívásként ugyanakkor Angela Merkel és Nicolas Sarkozy a nemzetközi gazdasági és pénzügyi válság leküzdését említette. Ennek kapcsán a két vezető emlékeztetett az eddigi eredményekre, így egyebek között a közelmúltban Londonban tartott G20-csúcs által elfogadott megállapodásokra, amelyek a nemzetközi pénzpiacok szabályozását célozzák.
    Mindennek kapcsán a német kancellár és a francia elnök feltette a kérdést, hogy milyen gazdasági modellre van valójában szükség. Úgy vélekedtek, hogy az ellenőrizetlen szabadpiac csődöt mondott, és a jelenlegi válsághoz vezetett. Ennek kapcsán leszögezték: olyan - felelősségének tudatában lévő - piacgazdaságra van szükség, amely nem tűri a spekulánsokat, s a hosszú távú beruházásokra épít, nem pedig a gyors profitra.
    Merkel és Sarkozy emlékeztetett: a lisszaboni szerződében az  unió egy olyan versenyképes szociális piacgazdaság mellett kötelezte el magát, amely a teljes foglalkoztatás megteremtését és a szociális biztonságot célozza. Ebből kiindulva a felhívás hangsúlyozta a reformszerződés mielőbbi életbe lépésének szükségességét.
    A német kancellár és a francia elnök a közös cselekvést elengedhetetlennek nevezte. Úgy vélte, hogy a siker érdekében a kormányok erőfeszítései mellett mindenekelőtt az állampolgárok közreműködése szükséges. Ebből kiindulva pedig a június 7-i európai parlamenti választásokon való,  minél teljesebb részvételre szólítottak fel.

 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?