Az iráni főtárgyaló szerint Irán fogja kezelni a Hormuzi-szorost

Hormuzi-szoros

A Svájcban folytatott tárgyalásokat követően az iráni küldöttséget vezető Mohammad Baker Kalibaf főtárgyaló bejelentette, hogy a jövőben a nemzetközi joggal összhangban Irán fogja kezelni a Hormuzi-szorost – közölte kedden az IRNA állami hírügynökség.

Az amerikai és az iráni tárgyalóküldöttség a svájci Bürgenstock üdülőhelyen ült tárgyalóasztalhoz vasárnap a közel-keleti konfliktus tartós békés rendezésének elérése érdekében.

„A Hormuzi-szoros soha nem tér vissza a háború előtti állapotába, hanem a nemzetközi joggal összhangban az Iráni Iszlám Köztársaság fogja igazgatni” – jelentette ki Kalibaf, miután hazatért a tárgyalásokról.

A svájci tárgyalásokon az Egyesült Államok és Irán a békemegállapodás ütemtervéről egyezett meg. A tárgylásokon közvetítő Katar és Pakisztán szerint az ütemterv alapján 60 napon belül létrejöhet a végleges megállapodás.

Az Irán és Omán partjainál fekvő Hormuzi-szoros egyetlen országhoz sem tartozik. A Washington és Teherán által a múlt héten aláírt előzetes keretmegállapodás értelmében egyelőre Irán felügyelheti a szorost, de vállalta, hogy tárgyalásokat folytat Ománnal és a Perzsa-öböl hat további országával a vízi út jövőjéről, és arra is ígéretet tett, hogy 60 napig nem szed átkelési díjat az áthaladó hajóktól.

Nem megfelelő hozzászólás jelentése

Nem megfelelő a hozzászólás?

A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?