Németországban nem látják indokoltnak, hogy betiltsák a TikTok videomegosztó alkalmazást, de azt fontosnak tartják, hogy mindenki számára világossá tegyék, a közösségi oldal mögött olyan cég áll, ahonnan az ember adatai kiszivároghatnak – mondta Nancy Faeser német belügyminiszter helyi idő szerint szerdán Washingtonban.
A német belügyminiszter nem látja indokoltnak a TikTok betiltását
Az amerikai látogatáson tartózkodó német miniszter arról is beszélt, hogy Németországban nagy gondot fordítanak arra, hogy minél előbb azonosítani tudják az esetleges kínai állami befolyásolási kísérleteket.
„Épp most szabadultunk meg erős orosz függőségünktől az energiaellátás terén, és nem szeretnénk újabb függőségeket kialakítani” – fogalmazott.
A kínai ByteDance tulajdonában álló TikToknak világszerte több mint egymilliárd felhasználója van. Az Egyesült Államokban jelenleg vita folyik arról, hogy betiltsák-e az elsősorban a fiatalok körében népszerű, néhány másodperces, rövid videók megosztására alkalmas programot. A washingtoni törvényhozásban csütörtökön válaszol képviselők kérdéseire Shou Zi Chew, a ByteDance vezérigazgatója.
Európában és az Egyesült Államokban is egyre több aggodalom merül fel azzal kapcsolatban, hogy a kínai hatóságok és titkosszolgálatok adatokat gyűjthetnek a TikTokon, vagy az alkalmazáson keresztül befolyást gyakorolhatnak a felhasználókra. A ByteDance mindeddig visszautasította ezeket a vádakat, és azt hangoztatta, hogy a Kajmán-szigeteken bejegyzett cég nem valami kínai társaságnak a leányvállalata, hanem 60 százalékban nyugati befektetők tulajdonában áll. A TikTok bírálói erre viszont azt szokták felhozni, hogy a 20 százalékos tulajdonrésszel rendelkező kínai alapítóknak nagyobb szavazati joguk van a döntéshozatalban, és a vállalatnak nagy központja van Pekingben.
Az Egyesült Államokban, Kanadában, Nagy-Britanniában és más nyugati országokban is az államigazgatásban már megtiltották a hivatali informatikai eszközökön a TikTok használatát. Az Európai Bizottság szintén hasonló intézkedést vezetett be. Az amerikai kongresszusban éppen törvénytervezet kidolgozása folyik, amely felhatalmazást adhat Joe Biden elnöknek arra, hogy teljes körű tilalmat vessen ki az alkalmazásra az országban.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.