Sulík hatpárti koalíciót akar

Pozsony |

<p>Az SaS vezetője, Richard Sulík már a napokban nem hivatalos tárgyalásokat kezdeményez az OĽaNO-NOVA, az SNS, a Híd, a Sieť és a Boris Kollár - Sme Rodina pártok vezetőivel. Sulík meggyőződése szerint egy ilyen összetételű kormány stabilan működhetne, amennyiben az egyes pártok hajlandóak lesznek kompromisszumot kötni - jelentette ki mai sajtótájékoztatóján.&nbsp;Bugárral és Lipšiccel már ma tárgyalóasztalhoz ülnek.&nbsp;</p>

Sulík szerint az SNS megváltozott, már nem olyan, mint régen volt. A Híd-SNS ellentétről elmondta: az SaS is meg tudott egyezni a KDH-val 2010-ben, ennek köszönhetően jöhetett létre a jobboldali kormány. Sulík kész közvetíteni a nemzetiek és a hidasok között - tette hozzá. Sulík ma délután először Bugár Bélával, a Híd elnökével találkozik az SaS székházában, majd Daniel Lipšiccel (OĽaNO-NOVA). Később találkozni szeretne Andrej Dankoval (SNS), Radoslav Procházkával (Sieť) és Boris Kollárral (Sme Rodina) is, akivel már hétfőn is szóba elegyedtek - jegyezte meg Sulík.  Az SaS elnöke kiemelte: jelen helyzetben ők felelnek minden jobboldali választóért, és nem akar nekik csalódást okozni. Sulík az előre hozott választások lehetőségét elutasította, szerinte ez arrogáns lépés lenne a választókkal szemben. "Az összetákolt kormány még mindig jobb, mint a szakértői" - tette hozzá. Sulík nem tudta megmondani, hogy kormányfőként visszavonná-e Szlovákia menekültkvótákkal kapcsolatos keresetét. A problémát több oldalról is szeretné megvizsgálni az illetékesek bevonásával együtt. Hozzátette ugyanakkor: nem ragaszkodik hozzá, hogy ő töltse be a kormányfői posztot egy lehetséges jobboldali kormányban.  A hat pártból álló koalíció Szlovákia történetének legszélesebb körű kormánykoalíciója lehetne. Annak stabilitása és várható élettartama viszont  elemzők szerint  szerint megkérdőjelezhető. Ezt az érintett pártok közötti nézetkülönbségek mellett az a tény is megerősíteni látszik, hogy a vezető szerepet felvállalni készülő SaS, eddig egyetlen kormányban, Iveta Radičová 2010-ben összeállt sokszínű kabinetjében vállalt szerepet, amely 2011 őszén az euró mentőövről szóló szavazáson bukott meg, éppen a liberálisok ellenszavazatai miatt. (TASR, MTI) 
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?