OĽaNO: Az EB igazolta, hogy Szlovákiában egyenetlen az adók eloszlása

Eduard Heger
Pozsony |

Az OĽaNO ellenzéki mozgalom szerint az adók eloszlása a lakosság egyes csoportjai között rossz és egyenetlen, és ezt az Európai Bizottság (EB) is megerősítette a Szlovákiáról szóló 2019-es jelentésében.

Eduard Heger, az OĽaNO képviselője szerint a kormány főleg a dolgozókat adóztatja meg, és kerüli a luxusadó bevezetését. "Az oligarchák, akik a legtöbbet profitálnak az állami pénzekből, élvezik az alacsony adókat, míg az állam egyre mélyebbre nyúl az egyszerű dolgozók zsebébe" – tette hozzá.

Heger elmondta: a bizottság rámutatott, hogy a dolgozók megadóztatása Szlovákiában az általános adózás 53,9 százalékát teszi ki, míg az európai átlag 49,7 százalék. "Ebből világosan látszik, hogy a szlovák gazdaságot és a költségvetést főleg a dolgozó emberek húzzák előre. Ez az egyik oka, hogy Szlovákia már több éve stagnál és nem éri el az Európai Unió életszínvonalát" – véli Heger.

Szerinte Szlovákia, melyet egykoron "Európa tigrisének" neveztek, kezd jelentősen lemaradni. "Az Európai Bizottság alátámasztotta a közigazgatás alacsony színvonaláról, valamint az oktatás, a kutatás és az innovációk terén jelentkező gyenge előrelépésről szóló kijelentéseinket is" – állapította meg Heger, aki szerint elengedhetetlenek az adózási reformok és a vállalkozói környezet javítását célzó intézkedések.

Az ellenzéki politikus egyszersmind hangsúlyozta a közvetlen adók csökkentésének, valamint a luxusadó bevezetésének szükségességét. "Emellett minimalizálni kell a kormány beavatkozását a vállalkozói szférába a különféle adómentességek és támogatások formájában. Elengedhetetlen a bürokratikus terhek csökkentése is, melyek minden tisztességes vállalkozó életét megkeserítik Szlovákiában" – hangsúlyozta.

Az Európai Bizottság (EB) szerdán (2. 27.) tette közzé a Szlovákiáról szóló 2019-es jelentését. Eszerint az ország gazdaságilag jól teljesít, de a jövőbeni gyarapodás szempontjából kulcsfontosságú területeken van még behozni valója. Az EB kiemelte a nagymértékű gazdasági növekedést és az alacsony munkanélküliséget. A jelentés szerint ugyanakkor továbbra is kihívást jelentenek a regionális különbségek, továbbá a közintézmények, az oktatás és a tudományos kutatás színvonala.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?