<p>Szin Uj Gun, az észak-koreai női labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint "súlyos probléma", hogy a szervezők a glasgowi Hampden Parkban szerdán a bemelegítés alatt az észak-koreai helyett tévedésből a dél-koreai zászlót jelenítették meg az eredményjelzőn.</p>
London 2012 – Észak-Korea számára "súlyos probléma" a zászlócsere
Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke és David Cameron brit kormányfő szerint egyszerű "tévedés" történt.
A kolumbiaiak ellen 2-0-ra megnyert találkozó több mint egyórás csúszással kezdődött, mivel a bemelegítés során az észak-koreai játékosokat a kivetítőn dél-koreaiként mutatták be, s amíg a szervezők nem orvosolták a problémát, addig az ázsiai ország képviselői nem voltak hajlandóak pályára lépni.
Szin sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva kijelentette:
"Dühösek voltunk, mert a játékosainkat dél-koreaiként mutatták be, ami - mint önök is biztosan jól tudják - súlyosan érint bennünket."
Az eset kapcsán a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) és a szervezőbizottság (LOCOG) elnézést kért, a szakvezető pedig jelezte, a bocsánatkérést elfogadták.
Paul Deighton, a LOCOG főigazgatója a BBC 4-es csatornáján csütörtökön elismerte, emberi hiba történt, egyúttal jelezte, intézkedtek, hogy ez a jövőben biztosan ne fordulhasson elő többet. Hozzátette, hogy hosszasan beszélgettek az ügyről az érintett sportolókkal és levelet is írtak nekik.
Jacques Rogge, a NOB elnöke kijelentette: nagyon sajnálatos incidensről van szó. "Semmilyen politikai színezete nincsen az esetnek, egyszerű emberi tévedés történt" – szögezte le csütörtökön.
Az Olimpiai Parkban tett látogatásakor egy nappal a hivatalos megnyitó előtt David Cameron hangsúlyozta: "nem rossz szándékú tévedés történt".
"Nem kell felfújni az történteket. Szerencsétlen eset volt, nem kellett volna megtörténnie, és úgy vélem, ennyiben hagyhatjuk a dolgot" – tette hozzá.
Mind Rogge, mind Cameron jelezte, megtörténtek a szükséges intézkedések a hasonló esetek elkerülésére.
A Koreai NDK és a Koreai Köztársaság 1950 és 1953 között háborút vívott egymással, amelynek fegyverszüneti megállapodás vetett véget, de a két ország gyakorlatilag azóta sem kötött békét egymással.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.